Rodło Kwidzyn pokonało Rodło Trzciano na pożegnanie rundy jesiennej piłkarskiej klasy A. Zwycięstwo po kontrowersyjnym rzucie karnym

Gol rozstrzygający starcie Rodła Kwidzyn z Rodłem Trzciano padł po kontrowersyjnym rzucie karnym Fot. Mirosław Wiśniewski
Piłkarze Rodła Kwidzyn górą w kolejnych derbach powiatu kwidzyńskiego. Tym razem kwidzynianie pokonali Rodło Trzciano, wygrywając na własnym terenie 3:2. Niestety swój cień na wyniku położył także sędzia główny tego spotkania.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy w 22 minucie zdobyli pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Co więcej osiem minut później zawodnicy z Trzciana prowadzili już 2:0 i wydawało się, że w ostatnim meczu rundy jesiennej mogą urwać punkty drużynie z Kwidzyna. Lider rozgrywek piłkarskiej klasy A jeszcze przed przerwą zdołał jednak odrobić straty. Najpierw w 43 minucie gola kontaktowego zdobył Patryk Reszke, a dwie minuty później do wyrównania doprowadził Patryk Bińczak.

Rodło Kwidzyn wygrywa derby powiatu kwidzyńskiego z Rodłem Trzciano. Triumf po kontrowersyjnym rzucie karnym

Po przerwie obie ekipy próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak zawodnikom brakowało nieco szczęścia pod bramką rywali. Sytuacja zmieniła się w 65 minucie, kiedy to sędzia główny dopatrzył się faulu na Jacku Kalinowskim znajdującym się w polu karnym gości. Decyzja arbitra zaskoczyła wszystkich, bowiem wydawało się, że obrońca trafił w piłkę. Co więcej zawodnicy przygotowywali się do wykonania rzutu rożnego. Sędzia główny wskazał jednak na „jedenastkę”, do której podszedł Radosław Wojciechowski. Piłkarz gospodarzy pewnym strzałem w prawy dolny róg bramki wyprowadził kwidzynian na prowadzenie.

Po stracie gola zawodnicy Rodła Trzciano próbowali odrobić straty, jednak znów brakowało nieco szczęścia pod bramką gospodarzy. Bliski zdobycia bramki był m.in. Rafał Galeniewski, jednak gospodarzom udało się wówczas wyjść cało z opresji. Swoją szansę na podwyższenie prowadzenia mieli również kwidzynianie. Po jednej z ostatnich kontr Jacka Kalinowskiego dosłownie w ostatniej chwili powstrzymał Cezary Raburski. Jak się okazało do końca meczu wynik się już nie zmienił i kwidzynianie zakończyli rundę jesienną zwycięstwem.

Rodło Kwidzyn - Rodło Trzciano 3:2 (2:2)

bramki: Reszke (39'), Binczak (42'), Wojciechowski (68') dla Kwidzyna oraz Grzegorz Grenc (19') i Kamil Bąkowski (26') dla Trzciana.
Rodło K.: Szychowski - Jaśniewicz (71' Osuch), Wojciechowski, Leszczyński, Wit (46' Radziwiłł), Kabaciński (64' Jędrzejewski), Szpakowski (60' Cacan), Reszke, Poświata, Bińczak (64' Łomnicki), Kalinowski.
Rodło T:
Naguszewski - Bąkowski (64' Kuźma), Barcik, Galeniewski, Grenc G., Grenc T., Pluta, Raburski, Szilig, Tamski, Tłuchowski (13' Wosiak) (82' Sawiński),

Wyniki 13. kolejki piłkarskiej klasy A:

Amatorka Mikołajki Pomorskie - Mewa Gniew 6:1, WKS Lignowy Szlacheckie - Mady Ostaszewo 0:6, Świt Radostowo - Błękitni Kmiecin 0:4, Błękitni Stare Miasto - Lisovia Lisewo 2:2, LKS Waplewo - Gryf Tczew 2:1, Relax Ryjewo - Błyskawica Postolin 3:2, Rodło Kwidzyn - Rodło Trzciano 3:2.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani