Remis piłkarzy Wisły Korzeniewo i porażka Spójni Sadlinki w rozgrywkach Klasy Okręgowej (V liga). Gole zdobywali Mateusz Bełz i Dawid Torłop

Wiślacy stracili zwycięstwo i komplet punktów po bramce zdobytej przez gospodarzy już w doliczonym czasie gry Fot. Mirosław Wiśniewski
To nie był udany weekend dla drużyn z powiatu kwidzyńskiego rywalizujących w rozgrywkach V ligi. Jedyny punkt wywalczyli gracze Wisły Korzeniewo, którzy zremisowali w Godziszewie 2:2. Wysoką porażką zakończyło się natomiast wyjazdowe starcie Spójni Sadlinki w Karsinie.

Mecz Gwiazdy Karsin ze Spójnią Sadlinki nie ułożył się po myśli podopiecznych trenera Sławomira Kłosa. Już w 18 minucie gry Spójnia straciła bramkę po strzale Patryka Drewka, a w 32 minucie zawodnik gospodarzy pokonał Tomasza Żuka po raz kolejny. Jakby tego było mało minutę później na 3:0 dla Gwiazdy podwyższył Kacper Brzoska, co dało gospodarzom nieco większy komfort w grze. Gdy wydawało się, że więcej bramek w tej części meczu już nie padnie gola kontaktowego, już w doliczonym czasie gry, zdobył Dawid Torłop.

Pechowy remis V-ligowej Wisły Korzeniewo w Godziszynie. Spójnia Sadlinki rozbita w Karsinie

Po przerwie początkowo utrzymywał się wynik wypracowany w pierwszej połowie. W 70 minucie gry Kacper Brzoska po raz drugi zdołał jednak pokonać bramkarza Spójni, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 4:1. Osiem minut później drugą bramkę dla Sadlinek zdobył natomiast Dawid Torłop. Więcej bramek ze strony gości już nie oglądaliśmy. Wynik końcowy meczu w 90 minucie ustalił natomiast Michał Skwierawski, pieczętując wysokie zwycięstwo Gwiazdy nad zespołem z Sadlinek.

Nieco bardziej zacięte było starcie Styny Godziszewo i Wisły Korzeniewo. Mimo dość ostrej rywalizacji na boisku i aż 5 żółtych karetek to wiślakom udało się zdobyć pierwszego gola w tym spotkaniu. W 23 minucie gry Mateusz Bełz wykorzystał bowiem rzut karny, wyprowadzając Korzeniewo na prowadzenie 1:0. Kolejne trafienia oglądaliśmy już w drugiej odsłonie meczu. Już 10 minut po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Paweł Gawroński. W 77 minucie kolejną bramkę dla Wisły zdobył natomiast Mateusz Bełz i szansa na wywiezienie z Godziszewa zwycięstwa i kompletu punktów stała się całkiem realna. Niestety podopiecznym trenera Radosława Dąbrowskiego nie udało się utrzymać korzystnego wyniku do końca tego spotkania. Co gorsze gola wiślacy stracili już w doliczonym czasie gry. W 92 minucie, do remisu doprowadził bowiem Mateusz Zasasda i mecz zakończył się podziałem ligowych punktów.

Wyniki 11 kolejki V ligi:

Wisła Tczew - Olimpia Sztum 5:0, Gwiazda Karsin - Spójnia Sadlinki 5:2, Wietcisa Skarszewy - Radunia II Stężyca 4:2, Styna Godziszewo - Wisła Korzeniewo 2:2, Meteor Pinczyn - Kolejarz Chojnice 1:3, Beniaminek 03 Starogard Gdański - Victoria Kaliska 4:1, Błękitni Stare Pole - Pomezania Malbork 0:2, Żuławy Nowy Dwór Gdański - Tęcza Brusy 3:0, Orzeł Subkowy - Powiśle Dzierzgoń 0:4.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani