Powiat. Rodło Kwidzyn i Wisła Korzeniewo liderami piłkarskiej Klasy A. Festiwal bramek na boiskach klasy A

Rodło Kwidzyn pokonało Pogoń Smętowo po bramkach Patryka Bińczaka i Jacka Kalinowskiego Fot. Mirosław Wiśniewski
Rodło Kwidzyn i Wisła Korzeniewo prowadzą w rozgrywkach piłkarskiej Klasy A. W ostatniej kolejce wiślacy wygrali na wyjeździe ze Skrą Kończewice aż 1:5, natomiast kwidzynianie pokonali na własnym terenie Pogoń Smętowo 4:1.

Pojedynek Skra - Wisła już w 2 minucie otworzył Mateusz Bełz, po czym w 26 minucie trafił również Kacper Lasota, a 9 minut później swoje drugie trafienie w tym spotkaniu zaliczył wspomniany już Mateusz Bełz. Na tym nie zakończył jednak zdobywania bramek i w 50 minucie trafił po raz trzeci w tym spotkaniu - 0:4. I gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się ta rywalizacja w końcówce padły kolejne gole. Najpierw w 86 minucie honorowego gola dla gospodarzy zdobył Michał Ochmiński, po czym minutę później piątą bramkę dla Wisły zdobył Łukasz Szpakowski.

Bramkowe spotkanie rozegrali również gracze kwidzyńskiego Rodła, którzy na własnym terenie pokonali Pogoń Smętowo 4:1. Festiwal rozpoczął Patryk Bińczak trafieniem w 4 minucie meczu, po czym w 13 minucie trafił również Jacek Kalinowski. W 35 minucie gola dla Pogoni zdobył Michał Knop, natomiast na 3:1 dla Kwidzyna tuż przed przerwą podwyższył Patryk Bińczak. Zwycięstwo Rodła przypieczętował natomiast Jacek Kalinowski bramką zdobytą w 84 minucie spotkania.

Efektowne zwycięstwo odnieśli także gracze Rodła Trzciano, którzy na swoim terenie rozgromili Mewę Gniew aż 5:3. Co ciekawe do przerwy prowadzili goście 1:3, a jedyną bramkę dla Trzciana zdobył Mariusz Tamski (44’). Po przerwie kolejne gole zdobywali jednak: Dominik Kuźma (78’), Patrick Preuss (84’), Tomasz Grenc (90’+1) i Mariusz Tamski (90’+3). Remisem 1:1 (0:1) zakończyło się natomiast wyjazdowe starcie GKS Gardeja w Miłoradzu. Strzelcem jedynej bramki dla Gardei był Michał Grabowski (39’).