Porażka Rodła Kwidzyn w starciu czwartoligowych słabeuszy

Archiwum
W ostatnich tygodniach piłkarze Rodło Kwidzyn wreszcie zaczęli zdobywać jakieś punkty, więc wydawało się, że w starciu z ostatnią w tabeli Cartusią Kartuzy stać ich na wywalczenie pełnej puli. Niestety z wyprawy na Kaszuby wrócili na tarczy przegrywając 2:3 (1:0).

Ten mecz, w przeciwieństwie do wielu innych w tym sezonie, ułożył się dla kwidzynian znakomicie, bo w 26 min. gola dla Rodła zdobył Jacek Kalinowski. W dodatku podopieczni Marka Świokły dowieźli to prowadzenie do końca pierwszej połowy, co też nieźle rokowało w kontekście drugich 45 minut.

Niestety druga odsłona nie przebiegała już po myśli kwidzynian. W 56 min. do remisu doprowadził Adam Grala, a potem dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Niedźwiecki. W doliczonym czasie Rodło za sprawą Jacka Graczyka zdobyło jeszcze jedną bramkę, ale na więcej zabrakło czasu.

Po tej porażce Rodło Kwidzyn spadło na przedostatnie miejsce w tabeli. Cartusia nadal jest ostatnia, ale traci do kwidzynian już tylko 1 punkt. A w najbliższy weekend, w ostatniej kolejce rundy jesiennej, żółto-czarni podejmą ligowego średniaka, Jaguara Gdańsk. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę, 26 listopada, o godz. 11.

Cartusia Kartuzy - Rodło Kwidzyn 3:2 (0:1)
Bramki: Adam Grala (56), Mateusz Niedźwiecki (80 i 85) - Jacek Kalinowski (26), Jacek Graczyk (90+3)
Rodło: Wróbel - Gwóźdź, Gretkowski, J. Kalinowski, Kołodziej - Gebauer (58 P. Kalinowski), Graczyk, Pankowski, N. Kalinowski, Śmiejewski - Delengowski (71 Włodarski),