Półfinał mistrzostw Polski kadetów. W pierwszym meczu Basket pokonał gospodarzy turnieju

archiwum klubu
Kadeci Basketu Kwidzyn rozpoczęli turniej półfinałowy Mistrzostw Polski od zwycięstwa. Podopieczni Anny Babickiej pokonali gospodarzy turnieju, TKM Włocławek, 78:75 (20:26, 17:19, 26:17, 15:13). Jutro (czwartek) kolejnym przeciwnikiem kwidzynian będzie Regis Wieliczka.

Choć kwidzynianie zaczęli ten mecz od prowadzenia 5:2, to potem stracili 9 pkt. z rzędu i do końca pierwszej kwarty nie zdołali już zniwelować przewagi gospodarzy. W drugiej kwarcie Basket znów miał niezły początek i po kilku minutach doprowadził nawet do remisu, ale końcówka znów należała do włocławian, którzy na przerwę schodzili z 8-punktową przewagą.

Przewaga gospodarzy utrzymywała się jeszcze przez kilka minut trzeciej kwarty, ale potem inicjatywę przejęli kwidzynianie.Na 8 sekund przed końcem tej części gry, po "trójce" Tomasza Barganowskiego Basket odzyskał prowadzenie. Po 30 minutach gry kwidzynianie wygrywali 63:62.

W ostatniej kwarcie wynik niemal cały czas oscylował wokół remisu, Na 40 sekund przed końcem spotkania było 75:75, ale w decydującym momencie więcej zimnej krwi zachowali kwidzynianie. Najpierw za "dwa" trafił Barganowski, a potem 1 "oczko" z rzutu wolnego dołożył Michał Śliwiński.

W innych meczach rozegranych pierwszego dnia turnieju Polonia Warszawa rozgromiła Zastal Zielona Góra 90:51, a Regis Wieliczka, po zaciętym spotkaniu, pokonał Siarkę Jezioro Tarnobrzeg 66:64.

TKM Włocławek - MTS Basket Kwidzyn 75:78 (26:20, 19:17, 17:26, 13:15)
Basket: Stasiuk 25, Grabowski 21, Barganowski 18, Szwedowski 13, Śliwiński 1, Falkowski, Jarek,