Piłka ręczna. Wyjazdowe zwycięstwo MTS Kwidzyn w Tczewie

W zespole MTS najskuteczniejsza była Daria Szynkaruk.
W zespole MTS najskuteczniejsza była Daria Szynkaruk. Rafał Cybulski
Szczypiornistki MTS Kwidzyn mają już na koncie pierwsze I-ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczne Roberta Majdzińskiego pokonały w Tczewie Sambora 31:24 (17:11).

W tym meczu kwidzynianki tylko na początku miały pewne kłopoty po 5 minutach przegrywały 1:3. Z każdą kolejną akcją MTS zaczynał się jednak rozkręcać i szybko zniwelował straty, a potem w ekspresowy m tempie budował przewagę. Dość powiedzieć, że w 20 minucie było już 15:8 na korzyść kwidzynianek.

Drugą połowę znów lepiej zaczęły gospodynie, które w 40 minucie zmniejszyły straty do 3 goli - było 20:17 dla MTS, a na 6 minut przed końcem zrobiło się jedynie 26:24 dla kwidzynianek. Jednak od tego momentu do bramki trafiały już tylko one i spotkanie zakończyło się przekonywującym zwycięstwem MTS w stosunku 31:24.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jeden punkt szczypiornistek MTS Kwidzyn na inaugurację

W zespole z Kwidzyna na brawa zasłużyły skuteczne tego dnia Daria Szynkaruk (7 goli) i Alicja Pękala (6 goli), a największym mankamentem były karne. Zawodniczki MTS trafiły bowiem tylko raz na 5 prób. Warto też odnotować dużą liczbę kar, łącznie dla obu drużyn aż 36 minut!

Po dwóch kolejkach I ligi kwidzynianki zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Lepszy jest tylko Ruch Chorzów. A w następnej serii spotkań MTS podejmie Jutrzenkę Płock. To spotkanie zostanie rozegrane 15 października.

Sambor Tczew - MTS Kwidzyn 24:31 (11:17)
Sambor: Skonieczna, Klarkowska - Domnik 7, Maszota 7, Górecka 6, Hawryszko 2, Meger 2 oraz Wańczyk, Majorowska, Duszyńska, Muller. Kary: 22 min.
MTS: Bielak, Kłos - Szynkaruk 7, Pękala 6, Zawalich 5, Kowalska 5, Hartman 4, Wąsik 2, Heromińska 1, Chmara 1 oraz Grabowska, Czarnik, Wicik. Kary: 14 min. (Wąsik 6 min. - cz.k., Chmara 2 min., Pękala 2 min., Zawalich 2 min., Czarnik 2 min.).