Piłka ręczna: 4 gole Roberta Orzechowskiego w ostatnim meczu grupowym

Polacy zrobili co do nich należało i w ostatnim meczu grupowym mistrzostw świata w piłce ręcznej pokonali Koreę Południową 33:25 (18:11). Robert Orzechowski tym razem zapisał na swoim koncie 4 gole.

Początek spotkania był bardzo spokojny, szybko zdobyte dwie bramki nieco chyba uśpiły Polaków, bo po chwili przegrywaliśmy już 2:3, a potem wynik długo oscylował wokół remisu. Co gorsza w 20 min. pozwoliliśmy rywalom wyjść na dwubramkowe prowadzenie (9:11), więc Michael Biegler nie wytrzymał i poprosił o przerwę w grze. Reprymenda trenera podziałała, bo nie minęło 120 sekund, a już byliśmy na prowadzeniu. Co więcej, do końca pierwszej partii zdobyliśmy 8 bramek z rzędu, nie tracąc przy tym żadnej.Ogromna w tym zasługa świetnie interweniującego Marcina Wicharego, który zastąpił między słupkami Sławomira Szmala.

Po 30 min. biało-czerwoni prowadzili już 18:11 i wydawało się, że druga połowa będzie czystą formalnością. Niestety Polacy znów sobie pozwoli na długi przestój i pewnym momencie Koreańczycy doszli nas na 2 bramki (22:20). Na szczęście potem znów wszystko wróciło do normy i Polacy ostatecznie wygrali zdecydowanie.

W ostatnim meczu naszej grupy Słoweńcy pokonali Serbów i to oni zajęli 1 miejsce. Na drugim rywalizację grupową skończyli Polacy, a to oznacza, że w 1/8 finału na ich drodze staną Węgrzy.

Polska - Korea Południowa 33:25 (18:11)
Polska: Szmal, Wichary – B. Jurecki 11, Kubisztal 5, Orzechowski 4, Jaszka 3, Syprzak 3, Krajewski 2, K. Lijewski 2, Bartczak 1, M. Lijewski 1, Wiśniewski 1, Bielecki, Grabarczyk, Szpera.