MMTS przegrywa w Kaliszu - piąta porażka czerwono-czarnych z rzędu [ZDJĘCIA]

Zaktualizowano
Starcie Energi MKS Kalisz i MMTS Kwidzyn zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Fot. Waldemar Rabiega/materiały prasowe Energi MKS Kalisz
Trwa fatalna seria porażek MMTS Kwidzyn. Tym razem podopieczni trenera Dmytro Zinchuka przegrali w Kaliszu - 27:23, odrabiając straty przez pełne 60 minut spotkania. Kwidzynianie nie mogli poradzić sobie ze szczelną obroną gospodarzy oraz znakomitą dyspozycją Łukasza Zakrety, stojącego między słupkami bramki kaliszan. W ataku niezwykle skutecznym okazał się natomiast były zawodnik kwidzyńskiego zespołu - Marek Szpera, który zdobył w tym spotkaniu aż 8 bramek.

Mecz nie ułożył się zbyt dobrze dla kwidzyńskiego zespołu. Gra rozpoczęła się od trafień Roberta Kamyszka i Konrada Pilitowskiego (karny), a dobra postawa obrońców Kalisza, w tym stojącego między słupkami Łukasza Zakrety, sprawiła gościom sporo problemów. W efekcie kwidzynianie swojego pierwszego gola zdobyli dopiero w 4 minucie, po rzucie karnym wykonanym przez Michała Potocznego. Pierwszą bramkę z gry czerwono-czarni zdobyli natomiast minutę później, za sprawą udanej akcji Andrzeja Kryńskiego - 3:2.

Niestety w kolejnych minutach MMTS nadal miał problemy w ataku. W efekcie przez kolejne 20 minut podopieczni trenera Patrika Liljestranda zdobyli 9 bramek przy zaledwie 3 trafieniach Kwidzyna. Po 25 minutach gry Energa MKS prowadziła zatem na swoim terenie 12:5. W końcówce pierwszej połowy kwidzynianom udało się jednak nieznacznie poprawić swoją grę. Dobrą zmianę w bramce dał Bartosz Dudek, a kolejne bramki dla MMTS zdobywali: Damian Przytuła, Andrzej Kryński oraz Patryk Grzenkowicz. W efekcie po 30 minutach gry kwidzynianie tracili do gospodarzy zaledwie 4 bramki - 12:8. Po przerwie kwidzynianie kontynuowali swoją dobrą grę. Najpierw z rzutu karnego trafił Andrzej Kryński i istniejąca różnica zmniejszyła się do 3 trafień - 12:9. W 37 minucie gole Roberta Orzechowskiego sprawiły natomiast, że przewaga zmniejszyła się do zaledwie dwóch trafień - 14:12.

Niestety wówczas kwidzynianie ponownie odbijali się od ściany i nie mogli dojść do dogodnych sytuacji strzeleckich. W efekcie Kalisz rzucił 6 bramek przy dwóch trafieniach MMTS (Peret i Kryński) i po 46 minutach gospodarze prowadzili 20:14. Wówczas gra się nieco wyrównała, a sześciobramkowa przewaga Kalisza utrzymała się do 54 minuty i stanu 24:18. Wówczas kwidzynianie zdobyli trzy bramki z rzędu po trafieniach Kacpra Adamskiego i Rafała Biegaja, co pozwoliło czerwono-czarnym na zmniejszenie istniejącej przewagi do 3 trafień - 24:21. Niestety na więcej zabrakło już czasu. Trzybramkowa przewaga Energi MKS utrzymała się niemal do końca spotkania, a zwycięstwo kaliszan ostatecznie przypieczętowało trafienie Krzysztofa Misiejuka.

Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 27:23 (12:8)

Energa MKS: Zakreta, Krekora, Liljestrand - Galewski, Bożek, Kamyszek 5, Drej 2, Klopsteg, Misiejuk 3, Szpera 8, Pilitowski K. 5, Pilitowski M. 1, Krytski 3.
MMTS: Szczecina, Dudek, Matlęga - Grzenkowicz 1, Orzechowski 4, Kryński 5, Peret 3, Adamski 3, Biegaj 2, Guziewicz, Netz, Ossowski, Potoczny 3, Landzwojczak, Przytuła 2.