MMTS Kwidzyn przegrywa w Szczecinie. Po kwarantannie gracze MMTS wrócili do rywalizacji w PGNiG Superlidze

Gracze Sandry SPA Pogoni Szczecin w tym sezonie pozostają niepokonani na własnym terenie. MMTS przegrał w Szczecinie 31:25 Fot. materiały prasowe Pogoni Szczecin
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn przegrali wyjazdowe starcie z Sandrą SPA Pogonią Szczecin. Gospodarze zwyciężyli 31:25, a podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki zdołali jedynie kilkakrotnie doprowadzić do remisu. Zwycięstwo Pogoni pozwoliło im także na utrzymanie się na III miejscu w ligowej tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po 6 minutach gry prowadzili 3:1. Dzięki skuteczności Andrzeja Kryńskiego kwidzynianom udało się jednak zmniejszyć rozmiary strat do jednej bramki - 4:3. Niestety kolejne minuty to błędy po stronie MMTS i trzy bramki rzucone przez Sandrę SPA Pogoń Szczecin. Po 14 minutach podopieczni trenera Rafała Białego prowadzili zatem 7:3.

Czterobramkowa przewaga utrzymała się do 21 minuty i stanu 10:6, kiedy to kwidzynianie rozpoczęli swój marsz w górę. Dzięki trafieniom Jakuba Szyszki (karne), Nikodema Kutyły i Andrzeja Kryńskiego już 5 minut później remisowali 10:10. Pierwsza połowa meczu zakończyła się jednak skromnym, jednobramkowym prowadzeniem Pogoni, po tym jak tuż przed przerwą gola dla gospodarzy zdobył Łukasz Gierak.

Po przerwie jako pierwsi trafili gospodarze za sprawą Mateusza Zaremby. Kwidzynianie odpowiedzieli jednak golami Michała Pereat i Bartosza Nastaja, doprowadzając do remisu 13:13. Wówczas gra się wyrównała, a wynik oscylował wokół remisu. Niestety od 40 minuty i stanu 15:15 swoją przewagę ponownie zaczęli budować szczecinianie. Już 4 minuty później prowadzili 18:16, a w 51 minucie gry powiększyli rozmiary prowadzenia do 4 trafień - 23:19. MMTS próbował nawiązać walkę, jednak kwidzynianie zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary strat do 2 bramek - 25:23. Ostatnie 2 minuty tego spotkania to już wyraźna dominacja podopiecznych Rafała Białego. Pięć bramek rzuconych przez szczecinian przy zaledwie jednym trafieniu MMTS (Bartosz Nastaj) zapewniło gospodarzom pewne zwycięstwo i utrzymanie w czołówce PGNiG Superligi.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 31:25 (12:11)

Pogoń: Terekhov, Gawryś - Wąsowski, Gierak 3, Krupa 7, Bosy 2, Biernacki 3, Krysiak 5, Matuszak 2, Rybski 4, Zaremba 3, Fedeńczak 2.
MMTS: Szczecina, Dudek, Matlęga - Orzechowski 1, Kryński 3, Peret 2, Zieniewicz 3, Kutyła 1, Biegaj 2, Potoczny 2, Nastaj 3, Szyszko 6, Landzwojczak, Jankowski 2, Przytuła.

Wyniki 6 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn:

Azoty Puławy - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31:30 (15:18), Stal Mielec - Energa MKS Kalisz 23:23 (15:13) k.3:5, Łomża Vive Kielce - Gwardia Opole 39:24 (18:12), Sandra SPA Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 31:25 (12:11), Górnik Zabrze - Grupa Azoty Tarnów (mecz przełożony na inny termin), Orlen Wisła Płock - Zagłębie Lubin (mecz przełożony na inny termin), Torus Wybrzeże Gdańsk - Chrobry Głogów (mecz przełożony na inny termin).