MMTS Kwidzyn pokonał Sandrę SPA Pogoń Szczecin. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego nie zawiedli na swoim terenie

Po inauguracyjnej porażce w Płocku kwidzynianie pokonali na własnym terenie Sandrę SPA Pogoń Szczecin Fot. materiały prasowe MMTS Kwidzyn
Po emocjonującym meczu MMTS Kwidzyn pokonał Sandrę SPA Pogoń Szczecin 24:22 i zainkasował swoje pierwsze punkty w nowym sezonie PGNiG Superligi. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Krzysztof Szczecina, który udanymi interwencjami zamurował dostęp do kwidzyńskiej bramki.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie, bo po trafieniach Michała Pereta i Jakuba Szyszki kwidzynianie prowadzili 3:0. Swoją pierwszą bramkę rywale zdobyli dopiero w 7 minucie gry, kiedy to Krzysztofa Szczecinę z rzutu karnego pokonał Piotr Rybski. Mimo starań gości kwidzynianie nie tylko utrzymywali wypracowaną przewagę, co powiększyli ją do 5 bramek. W 15 minucie gry, po serii trafień Michała Pereta, Patryka Grzenkowicza i Jakuba Szyszki kwidzynianie prowadzili już 9:4.

Wówczas jednak podopieczni trenera Rafała Białego poprawili swoją grę w defensywie, a MMTS coraz częściej popełniał błędy. Po 4 trafieniach z rzędu szczecinianie zbliżyli się do gospodarzy na 1 bramkę – 9:8. Gospodarzy z opresji uratowały wówczas trafienia Jędrzeja Zieniewicza, Patryka Grzenkowicza czy Nikodema Kutyły, które pozwoliły kwidzynianom na odskoczenie rywalom na 3 bramki – 12:9. Końcowe 7 minut pierwszej połowy należało jednak do zespołu gości, którzy zdobywając 4 bramki przy jednym trafieniu MMTS (Grzenkowicz) zakończyli pierwszą część gry remisem 13:13.

Po przerwie goście kontynuowali swoją dobrą passę, uzyskując prowadzenie 13:16. Kryzys MMTS przełamały dopiero trafienia Huberta Korneckiego i Michała Pereta. Kwidzynianie poszli jednak za ciosem i w 42 minucie po rzutach Jędrzeja Zieniewicza nie tylko odrobili straty, ale wyszli również wyszli na prowadzenie. Sygnał do ataku dał powrót Krzysztofa Szczeciny do kwidzyńskiej bramki. Udane interwencje napędzały kolejne ataki MMTS, który w 54 minucie prowadził już 21:19. Pogoń próbowała walczyć, ale graczom zwyczajnie zabrakło sił. Pojedynki z kwidzyńskimi obrońcami toczył jedynie Arkadiusz Bosy, którego trafienia dawały gościom nadzieję na dobry wynik – 22:21. Sytuacja zmieniała się w 58 minucie gry, kiedy to czerwoną kartkę po faulu na Alanie Guziewiczu zobaczył Paweł Krupa. Chwilę później z rzutu karnego trafił Bartosz Nastaj, a w kolejnej akcji gola dla gospodarzy zdobył także Jędrzej Zieniewicz. Ostatecznie MMTS pokonał szczecinian 24:22 zdobywając komplet punktów we własnej hali.

MMTS Kwidzyn - Sandra SPA Pogoń Szczecin 24:22 (13:13)

MMTS: Szczecina, Matlęga - Kornecki 1, Grzenkowicz 5, Orzechowski, Krieger, Peret 5, Zieniewicz 5, Kutyła 1, Guziewicz 1, Ossowski 2, Nastaj 2, Szyszko 2, Landzwojczak, Jankowski.
Sandra SPA Pogoń: Wiśniewski 1 - Krok, Wąsowski 1, Gierak 6, Krupa 1, Bosy 2, Starcević 3, Jedziniak, Krysiak 4, Rybski 1, Zaremba 3, Polok.

Wyniki 2 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn:

Azoty Puławy - Energa MKS Kalisz 27:29 (17:14), Chrobry Głogów - Górnik Zabrze 35:35 (17:20) k. 4:5, Łomża Vive Kielce - Gwardia Opole 40:24 (23:14), MMTS Kwidzyn - Sandra SPA Pogoń Szczecin 24:22 (13:13), Torus Wybrzeże Gdańsk - Orlen Wisła Płock 25:37 (15:19), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Stal Mielec 28:26 (15:13), Grupa Azoty Unia Tarnów - Zagłębie Lubin 28:27 (16:14).