18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MMTS Kwidzyn-Gaz-System Pogoń Szczecin 31:25 (15:12). Niezła zaliczka przed rewanżem

Michał Peret wrócił do gry po kontuzji i rozegrał dobry mecz
Michał Peret wrócił do gry po kontuzji i rozegrał dobry mecz Agnieszka Supron
W niedzielny wieczór szczypiorniści MMTS Kwidzyn zrobili spory krok w stronę piątego miejsca w PGNiG Superlidze. We własnej hali pokonali Gaz-System Pogoń Szczecin 31:25 (15:12). Co ciekawe dwa wcześniejsze mecze z Pogonią w tym sezonie kwidzynianie sromotnie przegrali.

Początek meczu był wyrównany i z obu stron nerwowy. W 18. minucie był remis 7:7, ale potem zaczęła się zaznaczać przewaga gospodarzy. W 23. minucie kwidzynianie prowadzili już 10:7 i trzybramkowe "dowieźli" do końca pierwszej połowy. W pierwszy kwadransie wynik "ciągnął" Paweł Genda, a potem dobrą zmianę dał Michał Peret, wracający do gry po kontuzji.

W drugiej połowie do gry wkroczyli sędziowie, którzy często podejmowali decyzje niezrozumiałe dla kibiców. W całym meczu zawodnicy MMTS na ławce kar spędzili aż 16 minut, goście tylko 6. Mimo tego zwycięstwo kwidzynian ani przez moment nie było zagrożone. W 46. minucie MMTS prowadził już 25:20, a pięć minut później nawet 28:21. W ostatecznym rozrachunku gospodarze zwyciężyli różnicą sześciu bramek, co wydaje się niezłą zaliczką przed rewanżem w Szczecinie. Bohaterem meczu niewątpliwie był bramkarz Paweł Kiepulski, a w ataku dobre partie rozegrali: Mateusz Seroka i Tomasz Klinger. Warto też odnotować co najmniej trzy udane interwencję Marcina Kochańskiego, który na kilkanaście minut zastąpił Kiepulskiego między słupkami, gdy ten doznał jakiegoś urazu.

MMTS zagrał dobrze, ale wykonał dopiero połowę roboty, bo o tym która z tych dwóch drużyn zapewni sobie miejsce w "szóstce" zadecyduje wyniku dwumeczu. Drugie spotkanie zostanie rozegrane w następny weekend, w Szczecinie.

MMTS Kwidzyn-Gaz-System Pogoń Szczecin 31:25 (15:12)

MMTS: Kiepulski, Kochański - Seroka 6, Klinger 4, Peret 4, Genda 3, Łangowski 3, Rosiak 3, Zadura 3, Nogowski 2, Sadowski 2, Szczepański 1, Daszek, Jędrzejewski

Gaz-System Pogoń: Stojkovic, Matkowski - Zydroń 8, Bruna 8, Gierak 3, Wardziński 3, Zaremba 2, Konitz 2, Jedziniak, Biały, Walczak.
Sędziowali: Sebastian Patyk, Rafał Salwowski (obaj Warszawa)