Mistrzostwa Strefy Północnej w Motocrossie. Rekordowe zawody na torze Kwidzyn-Bądki

W niedzielę na torze Kwidzyn-Bądki rozegrana została ostatnia, IX Runda Mistrzostw Strefy Północnej w motocrossie. Zawody pod wieloma względami były rekordowe, bo na starcie stanęło ponad 100 zawodników, a ich zmagania śledziły tłumy kibiców.

O zainteresowaniu najlepiej niech świadczy fakt, że spora łąka na granicy Kwidzyna i Bądek, tuż przy torze motocrossowym, która w trakcie zawodów służy za parking, zarówno dla zawodników, jak i kibiców tym razem okazała się za mała. Dlatego zaparkowane samochody można było spotkać niemal na całej długości leśnego duktu, który łączy drogę krajową 55 z naszym torem. Być może kibiców przyciągnęła znakomita, słoneczna pogoda, ale zdaniem niektórych swoje zrobiły reklamy ustawione na kwidzyńskich rondach.

Sama rywalizacja też była pasjonująca i kibice oglądali wiele ciekawych wyścigów. W trzech klasach na starcie mieliśmy również reprezentantów KKM Kwidzyn, ale żadnemu z nich nie udało się stanąć na podium. Dobrze wypadł Dariusz Sylwanowicz, który w klasie MX2C dwukrotnie przyjeżdżał na metę siódmy i takie też miejsce zajął w klasyfikacji zawodów. 11 lokatę w tej klasie zajął Krzysztof Stopa, Wojciech Bednarz był 13, Łukasz Lasota był 19 a Krzysztof Roman Stopa 20. Ostatni z naszych zawodników, startujący w klasie MX 85 Nikodem Płoszaj uplasował się na 8. miejscu.

Dwóch doświadczonych zawodników KKM Kwidzyn oglądaliśmy również w klasie MX open. Sylwester Jędrzejczyk w klasyfikacji łącznej dwóch wyścigów zajął 5 miejsce, a Dawid Mordasiewicz był szósty.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie znajdziecie w piątkowym (30 września) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"