Michał Daszek z MMTS Kwidzyn bohaterem meczu z Czechami!

Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
Reprezentacja piłkarzy ręcznych na zakończenie międzypaństwowego turnieju w Lublinie pokonała Czechów 28:21 (14:10) i z kompletem zwycięstw triumfowała w całym turnieju. Jednym z bohaterów niedzielnego spotkania był Michał Daszek z MMTS Kwidzyn, który zdobył aż 8 goli.

Polacy, poza krótkim przestojem na początku drugiej połowy, wyraźnie przeważali w meczu z naszymi południowymi sąsiadami. Michał Daszek był najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku. Zawodnik MMTS Kwidzyn trafiał ze skrzydła, z kontry i z linii rzutów karnych, i razem uzbierał aż 8 goli. To chyba strzelecki rekord w kadrze, jeśli chodzi o zawodników MMTS (postaram się to sprawdzić, ale czekam też na Wasze sygnały).

Sporo minut w reprezentacji dostał również drugi z kwidzyńskich kadrowiczów, Przemysław Zadura. Niestety on swojej szansy nie wykorzystał. W meczu z Czechami był najsłabszy na boisku, ale trudno się temu dziwić, bo po perypetiach zdrowotnych w tym sezonie jest obecnie bez formy, a trener Biegler powołał go nieco na wyrost.

POLSKA – CZECHY 28:21 (14:10)
POLSKA: Szmal, Wichary, Wyszomirski - Daszek 8, Gumiński 6, M. Jurecki 3, Jurkiewicz 3, Chrapkowski 2, Krzysztofik 2, Szyba 2, Kostrzewa 1, Masłowski 1, B. Jurecki, Grabarczyk, Kuchczyński, Obiała, Wiśniewski, Zadura,
CZECHY: Mrkva, Stochl – Petrovsky 6, Hrstka 4, Strzinek 4, Konsel 2, Linhart 2, Jurka 1, Motl 1, Vinkelhofer 1, Becvar, Hanisch, Kubes, Sindelar, Skvaril, Stehlik, Sklenak, .