MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Łóżka dla rodziców małych pacjentów trafiły do szpitala w Kwidzynie. Darowiznę sfinansował Jerzy Miąsko, franczyzobiorca McDonald’s Polska

OPRAC.:
Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Kwidzyński szpital otrzymał łóżka dla rodziców hospitalizowanych dzieci.
Kwidzyński szpital otrzymał łóżka dla rodziców hospitalizowanych dzieci. Jacek Kluczkowski
W poniedziałek, 11 grudnia, na oddziale pediatrycznym Szpitala "Zdrowie" w Kwidzynie odbyło się przekazanie łóżek dla rodziców małych pacjentów. Darowiznę sfinansował Jerzy Miąsko, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

Łóżka dla rodziców małych pacjentów szpitala w Kwidzynie

Do Szpitala "Zdrowie" w Kwidzynie trafiło siedem łóżek od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. Darowiznę sfinansował Jerzy Miąsko, franczyzobiorca McDonald’s Polska. Warto dodać, że Fundacja przekazała już w sumie 1220 łóżek do 79 szpitali w całej Polsce.

Spanie na wygniecionych materacach, twardych krzesłach i niewygodnych fotelach to wciąż codzienność rodziców czuwających przy dzieciach na wielu oddziałach pediatrycznych w Polsce. Namacalnym wyrazem wsparcia dla rodzin hospitalizowanych dzieci są łóżka, które Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 roku przekazuje szpitalom w całej Polsce.

- To nie tylko odpowiedź na najbardziej przyziemną potrzebę, jak własny kąt do spania w czasie pobytu w szpitalu z dzieckiem. Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym - czytamy w komunikacie Fundacji.

Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

- Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję „Aby rodzina mogła być razem” nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka–pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, prezes zarządu i dyrektor wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Liczba przekazywanych „Łóżek dla rodziców” zależy od donatorów, Przyjaciół Fundacji, rodziców i zaangażowanych społeczników. Wśród nich są licencjobiorcy McDonald’s, którzy w ramach programu „Złoty Sąsiad” wspierają lokalne społeczności w całej Polsce. Siedem łóżek dla Szpitala Zdrowie w Kwidzynie sfinansował i przekazał Jerzy Miąsko, franczyzobiorca McDonald’s Polska, prywatnie Przyjaciel Fundacji.

- Rozumiem, jak trudny może być dla całej rodziny pobyt dziecka w szpitalu. Odległość od domu, nowe oto-czenie i koszty związane z transportem mogą wywołać stres i napięcie. Przekazywane dziś łóżka zapewniają poczucia bliskości i bezpieczeństwa, co jest szczególnie istotne dla dziecka w takiej sytuacji. Łóżka dla rodziców nie tylko zapewniają wygodę, ale również stanowią szansę na odpoczynek i regenerację, co jest niezbędne, aby rodzice mogli pełnić opiekę nad dzieckiem w pełni – podkreśla Jerzy Miąsko, franczyzobiorca McDonald’s Polska.

- Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. Cieszę się ogromnie, iż i do nas trafiły łóżka dla opiekunów od Fundacji Rolanda McDonalda. Mam nadzieje, że poprawi to komfort pobytu opiekunów na oddziale pediatrycznym naszego szpitala w trakcie hospitalizacji ich podopiecznych – zapewnia Arkadiusz Michalak, prezes Szpitala "Zdrowie" w Kwidzynie.

Jak informuje Fundacja, każdy może stać się Ambasadorem misji „Aby rodzina mogła być razem”. Wystarczy zbadać potrzeby szpitala w danej miejscowości, połączyć siły np. z lokalnymi przedsiębiorcami i z pomocą Fundacji Ronalda McDonalda zrealizować zakup łóżek dla rodziców.

O Fundacji Ronalda McDonalda

  • „Aby rodzina mogła być razem” – to misja powołanej w Polsce w 2002 roku Fundacji Ronalda McDonalda. Jest częścią międzynarodowej organizacji Ronald McDonald House Charities, wspierającej medycynę pediatryczną w 63 krajach na świecie. W centrum uwagi Fundacji znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków, wiążącej się z ich pobytem w szpitalu. Skala tych działań obejmuje cały kraj, a organizacji pomagają firmy, osoby prywatne i wolontariusze.
  • Domy Ronalda McDonalda, czyli najważniejsze programy Fundacji to komfortowe, bezpłatne miejsca dla rodzin długo leczonych dzieci oraz Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda w szpitalach pediatrycznych, gdzie rodziny i opiekunowie hospitalizowanych maluchów mogą korzystać z nowoczesnej przestrzeni socjalnej: kuchni, salonów rodzinnych, pralni i łazienek.
  • Program „Łóżka dla Rodziców” to praktyczny wymiar idei znanej jako opieka skoncentrowana na całej rodzinie dziecka (Family-Centered Care). Dopełnia on działania mające na celu poprawę warunków pobytu rodziny z dzieckiem w szpitalu. Wyglądem przypominające fotel, pełni funkcję siedzenia i wygodnego, rozkładanego spania. Od łóżka często zaczyna się długa lista zmian w szpitalu, które służą dzieciom i rodzinom.

  • Program „NIE nowotworom u dzieci" skupia się wokół kolejnego kluczowego obszaru działań Fundacji, jakim jest profilaktyka onkologiczna. Służy temu między innymi ogólnopolski program bezpłatnych badań USG o tej samej nazwie, realizowany na pokładzie mobilnego Ambulansu medycznego. Powstał jako odpowiedź na potrzebę wczesnej diagnostyki chorób nowotworowych wieku dziecięcego, łącząc wiedzę i doświadczenie wybitnych ekspertów w dziedzinie pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej oraz radiologii, którzy czuwają nad najwyższą jakością programu. Partnerami programu są ALAB laboratoria, MAN Polska i Fundacja Powszechnego Czytania. Partnerem medycznym programu w latach 2005-2021 był TOP Medical, a od 2022 r. jest nim Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Finansowane przez Fundację szkolenia lekarzy POZ i lekarzy rodzinnych we wczesnym wykrywaniu nowotworów, wykłady prowadzone wspólnie z IFMSA Poland i specjalistyczne wydawnictwa dla lekarzy i rodziców poświęcone profilaktyce onkologicznej uzupełniają listę działań Fundacji w obszarze wczesnej diagnostyki zmian onkologicznych u najmłodszych.

  • Fundacja wybudowała i prowadzi w Polsce dwa Domy Ronalda McDonalda. W Krakowie, przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, Dom z dwudziestoma pokojami dla rodzin działa od października 2015 roku. Drugi, przy Dziecięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM w Warszawie, został oddany do użytku w czerwcu 2021 roku i jednocześnie może gościć dwadzieścia pięć rodzin. Domy wspierają rodziny hospitalizowanych dzieci bezpłatnie, zapewniając stałą bliskość rodziców i rodzeństwa z dzieckiem-pacjentem. Jak w każdym domu, oprócz komfortowych sypialni z łazienkami, jest tu duża wspólna kuchnia, jadalnia, miejsce spotkań, zieleń. Wspólne dbanie o Domy pozwala rodzinom odzyskać poczucie normalności. Krakowski Dom w ciągu ośmiu lat swojej działalności przyjął 709 rodzin, niektóre z nich wielokrotnie, natomiast najdłuższy pobyt rodzinny w Domu w Warszawie trwał 575 dni. Atmosfera Domów sprawia, że po kilku dniach wszyscy czują się domownikami. Trwają obecnie prace nad budową trzeciego Domu Ronalda McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka w warszawskim Międzylesiu.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto