Kwidzyn. Wysokie zwycięstwo Rodła Kwidzyn nad Gryfem Tczew. Podopieczni trenera Marka Świokły z kompletem punktów w klasie A

Spore zagrożenie w szeregach Gryfa powodowały dynamiczne ataki Patryka Bińczaka
Spore zagrożenie w szeregach Gryfa powodowały dynamiczne ataki Patryka Bińczaka Fot. Mirosław Wiśniewski
Piłkarze Rodła Kwidzyn pewnie pokonali Gryfa Tczew wygrywając na własnym boisku 4:1 (2:0). Po dwóch kolejkach podopieczni trenera Marka Świokły z kompletem zwycięstw znajdują się w czubie ligowej tabeli klasy A.

-Dziękuję chłopakom za dobre zawody. Na początku było ciężko, aczkolwiek mecz, tak jak tydzień temu, fajnie się dla nas otworzył. Wygraliśmy zasłużenie, bo w drugiej połowie, nawet przy tych zmianach, mieliśmy jeszcze parę sytuacji i mogliśmy ten wynik podwyższyć. Troszeczkę może zabrakło koncentracji w końcówce pierwszej połowy, gdzie goście nie wykorzystali rzutu karnego. Gdyby padła bramka na pewno dodałaby im skrzydeł. Zawodnik trafił jednak w słupek, co ich podłamało, a nam wyraźnie pomogło. Cieszy też, że poprawiliśmy naszą skuteczność w porównaniu do naszego pierwszego meczu rozegranego w Postolinie. Tym razem zdobyliśmy 4 bramki w starciu z młodym, wybieganych zespołem Gryfa, który na pewno w tej lidze jeszcze powalczy i odbierze punkty niektórym drużynom. Cieszę się, bo jesteśmy na dobrej fali, myślę zakończonej sukcesem na koniec roku – stwierdził Marek Świokło, trener piłkarzy Rodła Kwidzyn.

Rodło Kwidzyn – Gryf Tczew 4:1 (2:0)

Rodło: Szychowski - Osuch, Wojciechowski, Grabowski, Cacan, Poświata, Szpakowski, Reszke, Gwóźdź, Bińczak, Kalinowski.

Wyniki 2 kolejki klasy A:

Rodo Kwidzyn - Gryf Tczew 4:1 (2:0), LKS Waplewo - Błękitni Kmiecin 2:2 (1:0), Mewa Gniew - WKS Lignowy Szlacheckie 3:2, Świt Radostowo - Amatorka Mikołajki Pomorskie 0:1, Błękitni Stare Miasto - Mady Ostaszewo 1:2, Rodło Trzciano - Błyskawica Postolin 5:4, Relax Ryjewo - Lisovia Lisewo (mecz 28 sierpnia o godz. 11.00)