Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kwidzyn: Urząd Miasta rozgromił 3:1 drużynę Starostwa Powiatowego

Arkadiusz Kosiński
Wynikiem 3:1 dla drużyny Urzędu Miasta zakończył się niedzielny, wielkoorkiestrowy mecz siatkówki, jaki miejscy urzędnicy przeciwko Starostwu Powiatowemu rozegrali w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3.

Powiat spotkanie zaczął mizernie. Brak pomysłu na grę i straszny chaos, szybko wykorzystali miejscy urzędnicy, którzy z łatwością wygrali dwa pierwsze sety. Oglądając mecz, aż wierzyć się nie chciało, że w poprzednich latach, to właśnie powiat triumfował. Np. w ubiegłym roku, starostwo nie dało w ogóle szans "miastowym" i wygrało wszystkie trzy sety.

Tym razem zawodnicy drużyny Urzędu Miasta dzięki przytomnej, przemyślanej grze dosłownie wbili w ziemię swoich rywali, którzy momentami biegali jak dzieci we mgle obijając się o siebie przy odbiorze piłki.

Gołym okiem widać było, że "miastowi" wyciągnęli wnioski z poprzednich porażek i w sali gimnastycznej "trójki" zaprezentowali kawał naprawdę solidnej gry. Z bardzo dobrej strony pokazał się Jan Kozłowski, który był zdecydowanie jednym z jaśniejszych punktów drużyny Urzędu Miasta.

Powiat ocknął się dopiero w trzecim secie i powoli zaczął odrabiać straty. Seta wprawdzie wygrał i wiele wskazywało na to, że sprawa wyjaśni się dopiero w piątym. Ostatecznie jednak spotkanie skończyło się w czwartym secie, który w nieco nerwowej pod koniec atmosferze, wygrał Urząd Miasta.

W trakcie meczu odbyła się także licytacja WOŚPowej koszulki, którą sprzedano za 300 zł.

Więcej o 21. kwidzyńskim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czytaj w przyszłym numerze "Kuriera Powiatu Kwidzyńskiego"