Kwidzyn/Pływanie. Zawodnicy MTS najlepsi w zimowych mistrzostwach Pomorza

MTS Kwidzyn najlepszym klubem, Nikola Olszewska najlepszą zawodniczką - to najważniejsze dla nas wieści z zimowych mistrzostw województwa pomorskiego w pływaniu. Podopieczni Artura Szachmytowskiego zdobyli aż 17 medali, w tym 10 złotych. Na najwyższym podium stawało aż pięcioro

Kwidzyn/Pływanie. Zimowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego rozegrano w miniony weekend. Na starcie stanęło 300 zawodników z 17 klubów, w tym gronie była też 14-osobowa reprezentacja MTS Kwidzyn, która okazała się prawdziwą rewelacją mistrzostw. Zawody rozgrywane były w kategorii OPEN czyli bez podziału na kategorie wiekowe (dzieci, młodzież i dorośli ścigali się razem).

Podczas dwudniowych zawodów na podium mistrzostw stawali: Nikola Olszewska (3 złote, 2 srebrne medale), Weronika Muzolf (1 złoty, 3 srebrne, 1 brązowy), Daria Karaszkiewicz (1 złoty, 1 brązowy), Martina Kędziora (3 złote), Wojtek Janicki (1 złoty) oraz sztafeta dziewcząt w składzie: Karaszkiewicz, Kędziora, Muzolf, Olszewska (złoty).

Łącznie podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego zdobyli aż 17 medali, w tym 10 złotych, 5 srebrnych, 2 brązowe, co dało zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Nasze pływaczki świetnie wypadły również w indywidualnych zestawieniach. Nikola Olszewska została najlepszą zawodniczką mistrzostw w kategorii OPEN, Martina Kędziora uplasowała się na bardzo dobrym 5 miejscu, a Daria Karaszkiewicz była 7.

Ponadto na podium w klasyfikacjach generalnych w swoich kategoriach wiekowych stanęli:
• Nikola Olszewska - 1 miejsce wśród 15-latek
• Weronika Muzolf - 2 m. wśród 15-latek,
• Martina Kędziora - 2 m. wśród 14-lalek,
• Daria Karaszkiewicz - 3 m. wśród 14 latek,
• Filip Czop - 3 m. wśród 13 -latków.

- Cieszę się z sukcesów moich podopiecznych i że mogłem dołożyć do tego swoją cegiełkę - podsumowuje trener kwidzyńskich pływaków i dodaje: - Potwierdziliśmy wysoki poziom prezentowany przez kwidzyńskich pływaków oraz udowodniliśmy, iż w mieście gdzie większość żyje piłką ręczną można zrobić coś ważnego również w innych dyscyplinach. Możemy razem głośno zawołać: MTS najlepszy w województwie jest!

Teraz przed naszymi pływakami wyjazd do Niemiec na zawody międzynarodowe (w całości finansowany przez rodziców zawodników), a potem święta.

- Na koniec chciałbym jeszcze gorąco podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głos w Plebiscycie na Najpopularniejszego Trenera Powiatu. Dzięki Wam udało mi się wygrać - mówi Artur Szachmytowski, który został również uhonorowany przez Pomorski Okręgowy Związek Pływacki statuetką za "wybitne osiągnięcia trenerskiej w roku 2013".