Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kwidzyn. Pasmo sukcesów olimpijczyków z I LO. Współpraca uczniów z nauczycielami-pasjonatami

Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Bernard Cesarz, zdobywca tytułu finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Naukowego E(x)plory 2019.
Bernard Cesarz, zdobywca tytułu finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Naukowego E(x)plory 2019. Fot. Mirosław Wiśniewski
Uczniowie I LO w Kwidzynie przekonują, że sukces jest możliwy. Dewiza ta wyraźnie przyświecała im również w kończącym się roku szkolnym 2019/2020. - Wyznaję zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych i każdy może osiągnąć to, czego pragnie - twierdzi Maja Ostrowska, uczennica klasy IIb, finalistka etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B. - Wszystko zależy od naszego zaangażowania, samozaparcia, motywacji i pracy włożonej w osiągnięcie celu.

Biorąc pod uwagę skalę osiągnięć uczniów I LO w Kwidzynie, liczbę zdobytych w tym roku laurów, indeksów, nagród pierwszego stopnia, można zastanawiać się gdzie leży klucz do sukcesu tej szkoły.

- Talent może być ogromną pomocą na drodze do sukcesu, lecz nie skrótem, ponieważ jedynie rozwijając swoje umiejętności w danej dziedzinie, jesteśmy w stanie rzeczywiście coś osiągnąć - uważa Aleksander Sarzyniak, finalista etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Na znaczenie wytrwałości i determinacji zwraca z kolei uwagę Małgorzata Siecińska, finalistka dwóch olimpiad humanistycznych.

-Nie poddawaj się, staraj się realizować swoje upragnione cele. Jeśli coś lubisz i jesteś w tym dobry, doskonal się. Jeśli chcesz coś rozpocząć, zacznij od podstaw. Gdy się nie udaje, nie przestawaj próbować. Sukces nie jest wyimaginowaną rzeczywistością, jest możliwy i jest bliżej niż się spodziewasz - podkreśla Małgorzata Siecińska z klasy IIIc.

Wątpliwości nieprzekonanych do efektywnej, sumiennej pracy rozwiewa również Bernard Cesarz, zdobywca tytułu finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Naukowego E(x)plory 2019.

- Ważne jest, aby regularnie pracować, nawet tylko godzinę dziennie. W ciągu roku da nam to około 360 godzin, czyli już naprawdę dużo! - mówi Bernard Cesarz.

Olimpijczycy podkreślają, że na drodze do sukcesu istotna jest bez wątpienia współpraca z nauczycielami-pasjonatami oraz kolegami podzielającymi te same pasje i zainteresowania. Najlepszym potwierdzeniem tych słów są jednak ich dokonania odniesione pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Poźniak i Beaty Krzeszowskiej-Sarzyniak. Maja Ostrowska, Aleksander Sarzyniak, Małgorzata Siecińska oraz Radosław Tamulewicz znaleźli się w gronie najlepszych z najlepszych wielu olimpiad przedmiotowych i konkursów, m.in. Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”, Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej Coptiosh, Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Dzięki olimpijczykom Kwidzyn zaznaczył swój byt m.in. w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej, Olimpiadzie o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z Fizyki, Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „ Wygraj Indeks” Wydziału FTiMS Politechniki Gdańskiej, Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B. Dwa projekty uczniowskie autorstwa: Mai Ostrowskiej, Zuzanny Sekleckiej, Tomasza Wichowskiego, Piotra Bojarczuka i Marka Jarmułowicza uzyskały także rekomendację do etapu centralnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok A.

Studniówka trzecioklasistów z ZSO nr 1 w Kwidzynie odbyła się w Hotelu nad Wisłą & Gościńcu w Knybawie.

Kwidzyn. Studniówka 2020 uczniów ZSO nr 1 w Kwidzynie. Tegor...

- Liczba indeksów zdobytych przez uczniów I LO, otwierających podwoje renomowanych uczelni wyższych, może robić wrażenie. W ich ręce trafiły m.in. indeksy uczelni na kierunkach humanistycznych, na kierunkach technicznych, indeksy Wojskowej Akademii Technicznej, Politechniki Warszawskiej czy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dokonania olimpijczyków znajdą również odzwierciedlenie w wynikach egzaminu maturalnego uczniów powiatu kwidzyńskiego, bowiem tytuły finalisty i laureata olimpiad pozwalają na osiągnięcie 100-procentowego wyniku na świadectwie maturalnym i dają gwarancję przyjęcia na studiach wszystkich wyższych uczelni w Polsce. Zważywszy na to, że tegoroczni olimpijczycy z I LO mają jasno określone cele życiowe (m.in. studia na wydziałach politechnicznych i humanistycznych renomowanych polskich i europejskich uczelni), i gratulując im dokonań, wypada tylko życzyć kolejnych sukcesów – podkreśla Leszek Walkiewicz, nauczyciel j. Polskiego w I LO w Kwidzynie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto