Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krzysztof Bochus opowie o "Mieście duchów" i nie tylko. W czwartek spotkanie w bibliotece

Arkadiusz Kosiński
Arkadiusz Kosiński
fot. materiał prasowy
Krzysztof Bochus kolejny raz spotka się ze swoimi kwidzyńskimi czytelnikami. W czwartek, 17 października, będzie gościem Biblioteki Miejsko-Powiatowej. Poczatek spotkania o godz. 17.

„Miasto duchów” to nowoczesne połączenie thrillera psychologicznego i kryminału noir - w kostiumie z epoki. Mroczna opowieść o miłości, winie i odkupieniu. Jesień 1944 roku, kilka miesięcy przed ostatecznym upadkiem III Rzeszy. W bazie wojennej koło niemieckiego Gdańska zamordowanych zostaje dwóch wysokich oficerów marynarki wojennej. Jednocześnie w Rotterdamie znika bez śladu córka radcy Abella. Tropy wiodą do… Gdańska.

Co łączy obie te ponure zagadki? Nic nie jest oczywiste. Chodzi o zemstę, zdradę czy zwykłą chciwość? Pytań jest wiele, mało odpowiedzi. Radca Abell zmuszony jest powrócić do miasta, które opuścił wiele lat temu. Otrzymuje tu propozycję nie do odrzucenia: zyska pomoc w odnalezieniu córki, jeśli schwyta nieuchwytnych morderców…Przed oczami czytelnika przesuwają się swoiste taśmy występku i zbrodni. Podziemne burdele i tajemnice zegara Dühringera, tajne loże masońskie i spiskujący oficerowie, piękne kobiety i stare porachunki. W tle mroczna atmosfera na Pomorzu z czasów wojny i pieczołowicie oddane realia życia w świecie skazanym na zagładę.

Krzysztof Bochus zadebiutował powieścią „Czarny manuskrypt”, której fabuła ściśle osadzona jest w Kwidzynie, w latach 30. Radca kryminalny Christian Abell rozwiązuje zagadkę tajemniczych morderstw duchownych. W drugiej części kryminalnej sagi - „Martwym błękicie” - której akcja dzieje się w przedwojennym Sopocie, niestrudzony śledczy tropi zabójców członków żydowskiej rodziny Rottenbergów. Z kolei w „Szkarłatnej głębi” marszruta zbrodni wiedzie przez niemiecki Elbląg, katedrę we Fromborku i skute mrozem mennonickie wioski na Mierzei Wiślanej. Nie brakuje też odniesień do Kwidzyna. Na Czytelników kolejny raz czekają makabryczne zbrodnie, tym razem we wspólnocie tamtejszych mennonitów, ciemne interesy z bursztynem w tle, krew na plaży i zdrada.

Na początku kwietnia tego roku ukazała się kolejna książka Bochusa - „Lista Lucyfera”. Tym razem autor odszedł od estetyki retro, a fabułę swojej powieści osadził w czasach współczesnych. Z Pomorzem się nie rozstał, podobnie zresztą jak z Abellem, bo głównym bohaterem powieści jest Adam Berg, jego wnuk. Druga część „Listy Lucyfera”, zatytułowana "Boski znak", ma się ukazać wiosną przyszłego roku.

od 12 lat
Wideo

Stellan Skarsgård o filmie Diuna: Część 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto