Kotwicki: Punktowo nasza sytuacja wygląda nieźle, ale nie uniknęliśmy wpadek

Krzysztof Kotwicki
Krzysztof Kotwicki Rafał Cybulski
Tuż po zakończeniu pierwszej części sezonu PGNiG Superligi, na początku półtoramiesięcznej przerwy w rozgrywkach, z trenerem szczypiornistów MMTS Kwidzyn Krzysztofem Kotwickim rozmawia Rafał Cybulski

Jak oceni pan dotychczasowe dokonania swoich podopiecznych?
Punktowo nasza sytuacja wygląda nieźle, zwłaszcza, że w pierwszej części mieliśmy dość trudny terminarz. Nie uniknęliśmy jednak wpadek. Pierwszą była porażka w lidze z Piotrkowianinem, drugą odpadnięcie z Pucharu Polski. Na pewno stać nas było na zwycięstwo z Azotami. Zresztą przed sezonem mówiłem, że wierzę w pierwszą czwórkę na koniec sezonu i nadal to podtrzymuję.

A czy przed play-off MMTS poprawi swoją sytuację w tabeli? Do trzecich Azotów tracimy 5 pkt., do czwartej Stali 2 pkt, a do końca sezonu zasadniczego pozostało już tylko 9 kolejek...
Azotów się nie boję, nawet jeśli w play-off przystąpimy do meczów z nimi z niższej pozycji. Zwłaszcza jeśli nasze dwie armaty, czyli Michał i Robert utrzymają formę z ostatnich tygodni. Stal też ma swoje problemy, ale my będziemy liczyć głównie na siebie. Oczywiście sytuacja może się zmienić, jeśli w trakcie przerwy zimowej dojdzie do jakichś spektakularnych transferów.

To jakie są szanse na doścignięcie tej dwójki?
Wiele będzie zależeć od pierwszych meczów w lutym. Jeśli we własnej hali pokonamy Powen Zabrze i Zagłębie Lubin. Jeśli oba te mecze wygramy, to nasi najgroźniejsi rywale poczują nasz oddech na swoich plecach. A wtedy niech oni się nas boją.

Potem trzeba będzie jeszcze pokonać Azoty w Kwidzynie i Stal w Mielcu...
I tej wersji się trzymajmy.

Jak będą wyglądały treningi w trakcie tej długiej, niemal dwumiesięcznej, przerwy w rozgrywkach?

Przed świętami po raz ostatni spotkaliśmy się na treningu w czwartek i teraz zawodnicy będą mieli trochę odpoczynku, oczywiście z wyjątkiem kadrowiczów. Na następnym treningu spotkamy się już po Nowym Roku, 2 stycznia.

Co będzie potem?
Przez pierwsze dwa tygodnie stycznia potrenujemy nieco mocniej, będziemy się spotykać dwa razy dziennie. Potem przejdziemy już na taki sam rytm treningowy, jak w trakcie sezonu. Weźmiemy także udział w turnieju w Wągrowcu, który odbędzie się w dniach 11-12 stycznia. Potem w planach mamy jeszcze sparing z I-ligowym Wybrzeżem. Terminu jeszcze nie ustaliliśmy, ale najprawdopodobniej zagramy z gdańszczanami na tydzień przed powrotem do rywalizacji ligowej.