Koszykówka: Basket wygrał i jest liderem finału B III ligi

Foto-Mono Kwidzyn
Od efektownego zwycięstwa rozpoczęli rywalizacje w finale B III ligi koszykarze Basketu. Mimo braku lidera drużyny Tomasza Wilczewskiego kwidzynianie pokonali STK Czarnych Słupsk 97:62 (24:20, 29:14, 20:14, 24:14)

. W finale B drużyny rywalizują o miejsca 7-10 w trzeciej lidze. Do rywalizacji na tym etapie kwidzynianie przystąpili z zaliczeniem wyników spotkań z Użlisem Nieruchomości Starogard Gd. Basket odnotował w nich jedno zwycięstwo i jedną porażkę, ale z korzystnym bilansem małych punktów.

W pierwszym meczu drugiej fazy rozgrywek podopieczni Łukasza Króla bez żadnych problemów pokonał Czarnych Słupsk. W tym spotkaniu wyrównana była tylko pierwsza kwarta, którą kwidzynianie wygrali różnicą 4 punktów. W trzech kolejnych kwartach dominacja kwidzynian była jeszcze bardziej wyraźna i ostatecznie spotkanie zakończyło się aż 35-punktowym zwycięstwem gospodarzy.

Tym razem najskuteczniejszym zawodnikiem Basketu był Karol Koper, który zdobył 21 pkt., 16 "oczek" dorzucił Łukasz Barski, a po 14 Mariusz Konopatzki i Jakub Leszczyński. Po tym meczu kwidzynianie są liderami tabeli finału B. W następnej Basket grać będzie na wyjeździe. 3 lutego kwidzynianie zmierzą się w Kobylnicy z SKK.

Basket - STK Czarni 97:62 (24:20, 29:14, 20:14, 24:14)
Basket: Koper 21, Barski 16, Konopatzki 14, Leszczyński 14, Czepe 9, Zaleski 9, Korzec 6, Monkielewicz 4, Więckowski 4, Kurpiewski.