Juniorki MTS. Drugie zwycięstwo w Rewalu i zapewniony awans do półfinału

ZPRP.pl
Przed chwilą, w Rewalu (organizatorem turnieju jest Kusy Szczecin), zakończył się mecz pomiędzy MTS-em Kwidzyn i ChKS-em Łódź. Kwidzynianki wygrały 29:21 (13:9) i tym samym zapewniły sobie awans do najlepiej czwórki turnieju finałowego mistrzostw Polski. W środę podopieczne Edyty Majdzińskiej zmierzą się z Conradem Gdańsk. Ten mecz zadecyduje o tym, która z pomorskich drużyn awansuje do półfinału z pierwszego miejsca w grupie M.

Mecz z ChKS-em Łódź nasze juniorki rozpoczęły spokojnie i przez ok. kwadrans wynik oscylował wokół remisu. Pod koniec pierwszej połowy zaczęła się jednak zaznaczać przewaga MTS i na przerwę kwidzynianki schodziły z czterobramkowym prowadzeniem.

Łodzianki jednak nie spasowały i na początku drugiej połowy zmniejszyły dystans do jednak bramki, a potem jeszcze przez jakiś czas dotrzymywały kroku kwidzyniankom. Jednak w ostatnich kilkunastu minutach na boisku dominował już MTS.

W innym meczu tej grupy Conrad Gdańsk pokonał Dąbrówkę Gniezno 39:24 (14:12).