III liga koszykarzy. Niepokonany MTS Basket Kwidzyn - jest 7 zwycięstwo z rzędu [ZDJĘCIA]

Siódmy mecz i siódme zwycięstwo - koszykarze MTRS Basket Kwidzyn w tym sezonie wyraźnie zdominowali rozgrywki pomorskiej III ligi. W minioną niedzielę drużyna Dariusza Litwina bez problemów pokonała Pogoń Lębork 88:73 (25:2, 17:29, 28:21, 18:21).

W pierwszym meczu tych drużyn Basket pokonał lęborczyków na ich terenie aż 100:40, więc w rewanżu można było oczekiwać jeszcze większego pogromu. Pierwsza kwarta potwierdzała te przypuszczenia, bo kwidzynianie zdemolowali rywali w stosunku 25:2! Jednak potem trener Dariusz Litwin (asystuje mu Łukasz Król) postanowił jednak oszczędzić przeciwnika i sporo rotował składem, a gospodarze nie byli już tak zdeterminowani, więc gra stała się bardziej wyrównana.

Basket tego dnia był nawet tak łaskawy, że dał gościom wygrać aż dwie kwarty. W ostatecznym rozrachunku to jednak kwidzynianie byli zdecydowanie górą, a ich zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Najskuteczniejszy w ekipie gospodarzy był tym razem 19-letni rozgrywający Adrian Posim, który uzbierał 21 pkt. (w tym dwie "trójki"). Sporo, bo 20 "oczek" dorzucił także 37-letni weteran Dariusz Puncewicz.

W następnej serii spotkań kwidzynian czeka trudne, wyjazdowe spotkanie z Batem Sierakowice. Rywale w tym sezonie mają na koncie tylko jedną porażkę, na początku listopada przegrali w Kwidzynie, ale po zaciętym meczu (było 69:77), więc teraz też zapowiada się trudna przeprawa.
Do relacji dołączyliśmy galerię zdjęć autorstwa Adama Kominka.

MTS Basket Kwidzyn - Pogoń Lębork 88:73 (25:2, 17:29, 28:21, 18:21)
MTS Basket: Posim 21, Dar. Puncewicz 20, Więckowski 18, Stasiuk 11, Barganowski 5, Dam. Puncewicz, Grabowski 4, Jaworowicz 2, Kurpiewski 2, W. Monkielewicz.