III liga koszykarzy. MTS Basket Kwidzyn zaczął od zwycięstwa

Facebook
Po krótkiej przerwie MTS Basket Kwidzyn znów ma zespół w rozgrywkach seniorskich. Na inaugurację rozgrywek III ligi, w minioną niedzielę, kwidzynianie pewnie pokonali AS Mrągowo.

Powrót do seniorskiej rywalizacji wypadł okazale nie tylko ze względu na wynik, ale i z powodu frekwencji, bo w hali przy ul. Mickiewicza zajętych było naprawdę sporo miejsc. Sportowo kwidzyńska mieszkanka rutyny z młodością okazała się miażdżąca dla przeciwników.

W pierwszej kwarcie kwidzynianie jeszcze chyba tylko badali rywali, więc skończyła się ona wynikiem 25:16, ale w drugiej goście zostali znokautowani. Ta ćwiartka skończyła się wynikiem 37:13, więc na przerwę Basket schodził z wynikiem 62:29. Było po zawodach, więc potem mogli pograć zmiennicy i wynik już tak bardzo „nie urósł”.

W ekipie Basketu najskuteczniejszy był Tomasz Barganowski, ale aż sześciu zawodników mogło się pochwalić dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Warto też odnotować 7 „trójek” naszej drużyny.

MTS Basket Kwidzyn - KA AS Mrągowo 98:54 (25:16, 37:13, 12:13, 24:12)
MTS Basket: Barganowski 15, Jaworowicz 14, Dam. Puncewicz 13, Dar. Puncewicz 12, Więckowski 11, Stasiuk 10, Grabowski 8, D. Monkielewicz 5, Posim 4, Szwedowski 4, W. Monkielewicz 2, Michalczuk.