I liga piłki ręcznej kobiet. Efektowne zwycięstwo MTS Kwidzyn na inaugurację

Redakcja
Archiwum
Szczypiornistki MTS Kwidzyn udanie zainaugurowały nowy sezon I ligi. Zespół Roberta Majdzińskiego we własnej hali rozbił Urbisa Gniezno 31:19 (14:8). W ekipie z Kwidzyna wystąpiło kilka zawodniczek, które na zasadzie użyczenia grają również w ekstraklasowej drużynie z Kościerzyny.

W tym meczu rywalki tylko na początku były w stanie dotrzymać kroku kwidzyniankom. W 13 min. było tylko 6:5 na korzyść MTS, ale potem nasze dziewczęta zdobyły 3 gole z rzędu, a przed przerwą zdołały jeszcze powiększyć przewagę do 6 goli. W drugiej połowie kwidzynianki nie zwalniały tempa i do końca zwiększały dystans nad rywalkami. Najskuteczniejsza w drużynie MTS była Milena Kaczmarek, która zdobyła 7 goli, ale warto zauważyć, że na listę strzelczyń wpisało się aż 11 zawodniczek naszego zespołu.

W następnej serii spotkań MTS pojedzie do Poznania, gdzie zmierzy się z AP. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 22 września.

MTS Kwidzyn – Urbis Gniezno 31:19 (14:8)
MTS: Bielak, Gajko – Kaczmarek 7, Pękala 5, Heromińska 4, Gaura 3, Burnowska 2, Gędłek 2, Guziewicz 2, Weiland 2, Wicik 2, Kucharska 1, Kupc 1, Borowska, Kossakowska, Szymańska.

Obserwuj nas na Twitterze!

Jędrzejczyk wykreślona z rankingu UFC

Wideo

Dodaj ogłoszenie