Gryf 2009 Tczew - Rodło Zielińscy Kwidzyn 1:2 (0:0). Pierwsze miejsce przypieczętowane

Gryf 2009 Tczew-Rodło Zielińscy Kwidzyn
Gryf 2009 Tczew-Rodło Zielińscy Kwidzyn Zbigniew Brucki
Kończąca się wiosna należy do najbardziej udanych w historii Rodła Zielińscy Kwidzyn. Żółto-czarni wreszcie wracają do czwartej ligi, a do tego w klubowej gablocie stanął puchar za zwycięstwo w wojewódzkim szczeblu Pucharu Polski. W sobotę kwidzynianie świetnie spuentowali ten sezon pokonując w Tczewie wicelidera V ligi, Gryfa 2009 Tczew, 2:1 (0:0).

Rozgrywane w trudnych warunkach spotkanie trudno uznać za wielkie widowisko, a wszystko, co najważniejsze w tym meczu wydarzyło się w drugiej połowie. W 50 min. wynik otworzył bohater finału rozgrywek pucharowych (CZYTAJ TUTAJ), Nikodem Szalkowski, który znakomicie przymierzył z rzutu wolnego, z około 25 metrów.

Zaraz potem kwidzynianie mogli podwyższyć, ale sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy zmarnował Mateusz Górka, zaś w ciągu następnych kilkunastu minut na bramkę Gryfa strzelali jeszcze Piotr Myścich i Adam Reise. To jednak tczewianie zdobyli gola, w 77 min. na listę strzelców wpisał się Tomasz Skalski.

Ale gdy wydawało się, że mecz na szczycie zakończy się podziałem punktów piłkarze Rodła Zielińscy wyprowadzili decydujący cios. W 89 min. piłkę w siatce bramki Gryfa umieścił Górka i kwidzynianie po raz kolejny zgarnęli pełną pulę. To ich 13 zwycięstwo, w czternastym meczu rundy jesiennej. Sezon kwidzynianie zakończą w najbliższą sobotę meczem z Gromem Nowy Staw (początek o godz. 14).

Gryf 2009 Tczew - Rodło Zielińscy Kwidzyn 1:2 (0:0)
Bramki: Tomasz Skalski (77) - Nikodem Szalkowski (50), Mateusz Górka (89)
Rodło Zielińscy: Wiśniewski - Pokwicki, Kalinowski, Szarpak, Obiała, Juchniewicz - Felski, Temitayo (44 Myścich), Szalkowski - (71 Gretkowski), Górka, Reise