Gol Piotra Myścicha zapewnił Suprze Kwidzyn inauguracyjne zwycięstwo w V lidze. Inauguracyjne porażki Sadlinek, Prabut i Korzeniewa

Supra Kwidzyn pokonała Radunię II Stężyca po golu Piotra Myścicha
Supra Kwidzyn pokonała Radunię II Stężyca po golu Piotra Myścicha Fot. Mirosław Wiśniewski
Piłkarze Supry Kwidzyn udanie rozpoczęli swoje występy na boiskach V ligi. Beniaminek tych rozgrywek na własnym terenie pokonał Radunię II Stężyca, a więc trzeci zespół ubiegłego sezonu. Niestety pozostali reprezentanci powiatu kwidzyńskiego musieli pogodzić się z porażką.

Pierwszą bramkę w tym sezonie dla Supry, a także jedyną bramkę w tym spotkaniu, w 23 minucie zdobył Piotr Myścich. Mimo starań obu zespołów skromne prowadzenie gospodarzy utrzymało się następnie do końca spotkania, zapewniając podopiecznym trenera Andrzeja Tołstika komplet punktów. Szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu po meczu podkreślał, że był to ciężki oraz wymagający pojedynek.

-Przede wszystkim jestem dumny ze swoich chłopaków, z dzisiejszego podejścia, z zaangażowania, z tego, że realizowali od 1 do 90 minuty to co sobie założyliśmy. Naprawdę dużo zdrowia kosztował nas ten mecz. Mimo tego, że to rywal częściej utrzymywał się przy piłce, przebywał na naszej połowie, mieliśmy zdecydowanie więcej sytuacji do zdobycia bramki. Na pewno nad tym aspektem musimy popracować. Ten mecz powinniśmy jednak „zakończyć” już w pierwszej połowie, bo mieliśmy 3-4 dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Zwycięzców się jednak nie ocenia, fajnie zainaugurowaliśmy te rozgrywki, co na pewno napawa optymizmem – stwierdził po meczu trener Andrzej Tołstik.

Supra Kwidzyn - Radunia II Stężyca 1:0 (1:0)

bramka: Piotr Myścich (23')
Supra: Wojtowicz - Barwiński (91' Naguszewski), Karpus, Tamowicz, Górka, Obiała, Łazarczyk, Myścich, Lewandowski (84' Trautsolt), Wojtaś (69' Wróbel), Wacławski.
Radunia II: Leszczyński - Gębiś, Lipka, Kaniewski, Rajski (70’ Richert), Brojek, Domaschke, Jakubik, Furman, Hirsz (77’ Mosz), Kafarski (64’ Sidor).

Szanse na wywalczenie punktów miała również Wisła Korzeniewo, która pierwszy mecz rozgrywała w Karsinie. Wszystko zaczęło się obiecująco, bo już w 10 minucie Mateusz Bełz wykorzystał podanie Szymona Maciejewskiego i zapewnił wiślakom prowadzenie. I choć więcej bramek w tej części meczu już nie padło to goście mogli mieć nadzieję na dobry wynik w tym spotkaniu. Niestety w drugiej odsłonie lepiej radzili sobie gospodarze, którzy wykorzystali dwa rzuty karne (70' - Jakub Prondziński oraz 82' - Mateusz Kaczmarek) i zapewnili sobie inauguracyjny komplet punktów. Dodajmy przy tym, że wygrana Gwiazdy mogła być nawet wyższa jednak Jakub Prondziński nie wykorzystał trzeciego rzutu karnego podyktowanego dla Karsina.

Gwiazda Karsin - Wisła Korzeniewo 2:1 (0:1)

bramki: Jakub Prondziński (70'-k) i Mateusz Kaczmarek (82'-k) dla Gwiazdy oraz Mateusz Bełz (10') dla Wisły

Bez punktów po swoim pierwszym spotkaniu pozostają również piłkarze Spójni Sadlinki. Doświadczony V-ligowiec przegrał bowiem w Brusach 0:2. Do przerwy podopieczni trenera Sławomira Kłosa tracili jedną bramkę, po tym jak w 25 minucie gola dla gospodarzy zdobył Rafał Warnke. Mimo starań obu ekip wynik ten utrzymał się niemal do końca spotkania. I gdy wydawało się, że więcej goli nie padnie, na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry prowadzenie Tęczy podwyższył Sebastian Zblewski. Dodajmy, że sędzia jeszcze przedłużył nieco spotkanie, ale wynik spotkania pozostał już bez zmian.

Tęcza Brusy - Spójnia Sadlinki 2:0 (1:0)

bramki: Rafał Warnke (25'), Sebastian Zblewski (87')

Najmniej powodów do zadowolenia po inauguracji sezonu mają na pewno zawodnicy i kibice Pogoni Prabuty. Beniaminek V ligi podejmował na własnym terenie Stynę Godziszewo i już do przerwy przegrywał jedną bramką. W 38 minucie drogę do siatki znalazł bowiem Patryk Wysiecki. Po przerwie prowadzenie gości podwyższył Paweł Literski, który w 65 minucie pokonał bramkarza Prabut. I gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, w doliczonym już czasie gry, trzecią bramkę dla Styny zdobył Paweł Gawroński.

Pogoń Prabuty - Styna Godziszewo 0:3 (0:1)

bramki: Patryk Wysiecki (38'), Paweł Literski (65') oraz Paweł Gawroński (92')

Wyniki 1 kolejki, V ligi, gr. Gdańsk II:

Supra Kwidzyn - Radunia II Stężyca 1:0, Centrum Pelplin - KS Skorzewo 6:0, Delta Miłoradz - Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:6, Kolejarz Chojnice - Olimpia Sztum 5:1, Gwiazda Karsin - Wisła Korzeniewo 2:1, Wda Lipusz - Wietcisa Skarszewy 1:3, Tęcza Brusy - Spójnia Sadlinki 2:0, Meteor Pinczyn - Błękitni Stare Pole 0:1, Pogoń Prabuty - Styna Godziszewo 0:3.