Final Four juniorek starszych w Warszawie. Juniorzy MTS rozpoczynają boje w Krakowie [ZDJĘCIA]

Redakcja
Julia Kupc/Michał Mańkowski
Poznaliśmy gospodynie turniej Final Four mistrzostw Polski juniorek starszych. W tej roli wystąpią zawodniczki Varsovii Warszawa. Wśród czterech uczestników jest także zespół MTS Kwidzyn, który w grze o wielki finał zmierzy się z SPR Olkusz. Drugą półfinałową parę tworzą Varsovia i Korona Handball Kielce.

Kwidzynianki przed turniejem Final Four na pewno mają wysokie notowania, wszak na szczeblu ogólnopolskim w tym roku jeszcze nie przegrały. Wydaje się więc, że medal jest na wyciągnięcie ręki, ale trzeba też pamiętać, że choć MTS w poprzednich rundach ograł zarówno SPR jak i Varsovię, to jednak w obu przypadkach dokonał tego po zaciętych meczach. Z drugiej jednak strony wszystko wskazuje na to, że forma podopiecznych Roberta Majdzińskiego (pomaga mu Krzysztof Gerke) idzie w górę. Turniej Final Four zostanie rozegrany w dniach 9-10 marca.

A już dziś (piątek, 2 marca), w Krakowie, decydujące boje o Final Four rozpoczynają juniorzy starsi MTS Kwidzyn.
Zespół prowadzony przez trenerski duet Maciej Mroczkowski-Mateusz Hanis rozpocznie rywalizację od spotkania z gospodarzami, drużyną Kusego Kraków. W sobotę po południu kwidzynianie zmierzą się z Siódemką II Legnica, zaś ostatniego dnia, w niedzielę zagrają z dobrze im znaną ekipą Truso Elbląg, która w tym sezonie gościnnie rywalizowała w pomorskiej lidze juniorów.

Zresztą w tych rozgrywkach MTS dwukrotnie przegrał z Truso, jednak w obu przypadkach nieznacznie - 25:26 i 24:27. Poza tym na etapie ogólnopolskim MTS I połączył się z MTS II, więc teoretycznie nasi trenerzy mają większe, niż wcześniej, pole manewru. Ale czy to się przełoży na awans do Final Four? Przekonamy się już w weekend.

Uwaga! Do tekstu dołączyliśmy galerię zdjęć z turnieju 1/4 finału mistrzostw Polski juniorek starszych, który w poprzedni weekend rozegrano w Kwidzynie. Autorami zdjęć są Julia Kupc i Michał Mańkowski.

Obserwuj nas na Twitterze!

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo

Dodaj ogłoszenie