Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czarna Sala: Podczas Malarskich Szyfrów dzieci poznają holenderską marinę

Arkadiusz Kosiński
fot. materiały organizatorów
Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego zaprasza na kolejne Malarskie Szyfry. W piątek, czyli 13 kwietnia w Czarnej Sali, młodzi miłośnicy sztuki zgłębią obraz Ferdynanda Ruszczyca pt. "Nec mergitur" z 1905 roku. Warsztaty poprzedzi wykład dotyczący historii sztuki, który podobnie jak Malarskie Szyfry, poprowadzi Beata Nessel-Łukasik.

W malarstwie pejzażowym można odnaleźć różnorodne typy krajobrazów. Na malarskich szyfrach poznaliśmy już jeden z nich, włoską wedutę. Teraz przyszła pora, aby przekonać się o czym opowiada holenderska marina.

- Poznając historię rozpowszechnienia się tego tematu zmierzymy się nie tylko z potęgą natury, ale również przeżyjemy wielką przygodę pośród wzburzonych fal i głębin oceanów - mówią organizatorzy.

Czytaj również:**250 specjalnych t-shirtów ratunkiem dla projektu Generacje?**

Już dziś przekonamy się, czy warto wyruszyć w podróż w nieznane śladami wilków morskich i dołączyć do załogi kapitana Nemo w swojej własnej "łodzi podwodnej", jaką z masy solnej, wszyscy wspólnie wykonają na koniec naszych warsztatów.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 18, a bilety w cenie 8 zł będzie można kupić bezpośrednio przez rozpoczęciem Szyfrów.

Godzinę przez Malarskimi Szyframi, Scena Lalkowa zaprasza na specjalny wykład "Codzienność czy fikcja. Sztuka w percepcji socjologa".

Wykład dotknie tego, co może stanowić przedmiot zainteresowania w sztuce poza estetyką - czy może ona być ciekawa też z innych powodów,a jeśli tak to z jakich i dla kogo (archeologa, antropologa itd.). Czy zatem powinna być też elementem socjologii kultury i jeżeli tak to z jakich powodów (np. kwestia odbioru sztuki w danym miejscu, czasie, przed taką a nie inną publiczność; problem jej obecności i obiegu).

- Krotko rzecz ujmując całość dotyczy bardzo popularnego ostatnio tematu tworzenia przez sztukę metakomentarzy do rzeczywistości, do opisu codzienności, jak również tego jak dana przestrzeń, sytuacja i konkretna grupa ludzi może manipulować tym, co jest sztuką, a co nią być w danym momencie nie powinno - informują organizatorzy.

Codziennie rano najświeższe informacje z Kwidzyna prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto