Chrobry Głogów-MMTS Kwidzyn. Pozostała nam walka o utrzymanie

Tomasz Klinger zdobył w Głogowie 6 goli.
Tomasz Klinger zdobył w Głogowie 6 goli. Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
Zwycięstwo z Chrobrym Głogów miało przedłużyć nadzieje MMTS Kwidzyn na walkę o wyższe cele, ale brązowi medaliści poprzedniego sezonu PGNiG Superligi przegrali z kretesem 25:40 (10:19). Gospodarze pobili tym samym strzelecki rekord sezonu, a MMTS poniósł najwyższą porażkę w obecnych rozgrywkach.

Chrobry Głogów-MMTS Kwidzyn. W sobotnim meczu gospodarze bardzo szybko pozbawili MMTS wszelkich złudzeń. Od stanu 3:2 Chrobry zdobył 10 bramek z rzędu i w 18 minucie mecz był już praktycznie rozstrzygnięty. Wprawdzie do przerwy kwidzynianie zdołali zniwelować straty do 9 bramek, ale po zmianie stron Chrobry dokończył egzekucję i do samego końca bezlitośnie punktował czerwono-czarnych.

Po tym meczu kibice MMTS mogą odłożyć marzenia o kolejnym medalu o co najmniej rok, a nasi szczypiorniści powinni się teraz skupić na walce o 8 miejsce, które pozwoli uniknąć stresującej rywalizacji o utrzymanie w ekstraklasie. Kolejnym rywalem kwidzynian będzie Gwardia Opole.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 40:25 (19:10)
Chrobry: Stachera, Kapela - Świtała 10, Łucak 7, Prakapenia 4, Świątek 4, Gregor 3, Kubała 3, Bednarek 2, Gromyko 2, Mochocki 2, Biegaj 1, Gujski 1, Płaczek 1. Kary: 8 minut
MMTS: Kiepulski, Szczecina - Klinger 6, Sadowski 6, Łangowski 5, Seroka 4, Nogowski 2, Genda 1, Szczepański 1, Daszek, Jęrzejewski, Rosiak, Zadura. Kary: 4 minuty