Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum Aktywności Kreatywnej w SP5 w Kwidzynie. Uczniowie rozwijają swoje pasje i pomagają innym. Jak działa Centrum Aktywności Kreatywnej?

Karolina Staniszewska
Karolina Staniszewska
Uczniowie z Centrum Aktywności Kreatywnej rozwijają pasje i uczą się pomagać innym.
Uczniowie z Centrum Aktywności Kreatywnej rozwijają pasje i uczą się pomagać innym. Barbara Dzich
Od września w Szkole Podstawowej numer 5 w Kwidzynie działa Centrum Aktywności Kreatywnej. Młodzież pod okiem Barbary Dzich może rozwijać swoje pasje, ale też działania na rzecz innych. Od początku roku szkolnego uczniowie brali udział w wielu inicjatywach.

Centrum Aktywności Kreatywnej

W Szkole Podstawowej numer 5 w Kwidzynie działa Centrum Aktywności Kreatywnej. Koordynator Barbara Dzich wspiera młodzież w rozwijaniu pasji, ale też uczy wrażliwości na innych ludzi i ich potrzeby. W ciągu kilku ostatnich miesięcy uczniowie brali udział w wielu ciekawych inicjatywach. W październiku odbyły się jesienne warsztaty plastyczne.

- Jak mówiła Ania z Zielonego Wzgórza: "Jakże się cieszę, że żyję na świecie, w którym istnieje październik! Jakież to byłoby okropne, gdyby natychmiast po wrześniu następował listopad!". Uczestnicy Centrum Aktywności Kreatywnej również cieszyli się tym kolorowym, słonecznym miesiącem i 18 października przeprowadziliśmy jesienne warsztaty. Doceniliśmy piękno jesieni i wykorzystaliśmy jej dary, tworząc niepowtarzalne ozdoby z kasztanów, żołędzi i liści - mówi Barbara Dzich.

Jak dodaje, celem warsztatów była integracja i ukazanie szkoły jako miejsca przyjaznego, pogodnego, ponieważ szkoła to również miejsce do wspólnej zabawy. Podczas warsztatów starsi koledzy pomagali młodszym w wykonaniu różnego rodzaje prac plastycznych.

Czytaj też: Uczestnicy Centrum Aktywności Kreatywnej spotkali się z mieszkańcami DPS w Kwidzynie i podopiecznymi Stowarzyszenia "Dar Serca"

- Jako koordynator jestem dumna z młodzieży, że tak troskliwie zadbali o młodszych kolegów. Uczniowie mogli urzeczywistniać swoje pasje, rozwijać talenty, uwierzyć we własne możliwości. Było kreatywnie i malowniczo! Uczniowie mogli spożytkować swoje pomysły, rozwijać wyobraźnię, ale też mogli nauczyć się od innych i z innymi podzielić się swoimi doświadczeniami artystycznymi - dodaje B. Dzich.

Oprócz uczestnictwa w warsztatach, młodzież z Centrum Aktywności Kreatywnej uczy się również jak pomagać innym, jak ważny jest drugi człowiek i wzajemna troska. Uczniowie spotkali się z mieszkańcami kwidzyńskiego Domu Pomocy Społecznej oraz z podopiecznymi Stowarzyszenia "Dar Serca". Natomiast 30 października, tuż przed Wszystkimi Świętymi, dzieci odwiedziły cmentarz.

- Odbyliśmy piękną praktyczną lekcję pamięci oraz szacunku. Uczestnicy Centrum Aktywności Kreatywnej posprzątali opuszczone groby oraz zapalili znicze - podsumowuje Barbara Dzich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto