Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Boski znak" Krzysztofa Bochusa w marcu w sklepach! To kontynuacja "Listy Lucyfera"

AK
fot. Skarpa Warszawska/materiał prasowy
"Boski znak", czyli kontynuacja przygód Adama Berga, dziennikarza z "Listy Lucyfera" autorstwa pochodzącego z Kwidzyna Krzysztofa Bochusa, na sklepowe półki trafi 11 marca. Ma to być "mroczny thriller o złu, któregó nie sposób wyplenić i które nieustannie znajduje naśladowców".

O książce: Redaktor Adam Berg zostaje wynajęty przez grupę miliarderów, aby odnaleźć skarby, ukryte pod koniec wojny na zamku Czocha. Niemal natychmiast dziennikarz staje się obiektem tajemniczych prześladowań. Ktoś bezcześci grób jego matki, włamuje się do mieszkania, podrzuca narkotyki… Kim jest nieuchwytny wróg? Rywalem w dotarciu do skarbu, misyjnym zabójcą, a może naśladowcą seryjnego mordercy, którego zdemaskował niegdyś Berg?

Bohater rozpoczyna dziennikarskie śledztwo. Jego dochodzenie wykracza daleko poza granice Polski. Nic nie jest jednak oczywiste. Nikt też nie jest tym, za kogo się podaje… Ktoś nieustannie uprzedza ruchy Berga. W makabrycznych okolicznościach giną ludzie, którzy mogliby naprowadzić go na właściwy ślad. Rozpoczyna się pojedynek na śmierć i życie. Bohater zaczyna rozumieć, że gra idzie o stawkę większą, niż początkowo sądził…
„Boski znak” to kontynuacja bestsellerowej „Listy Lucyfera” -wybuchowa mieszanka rasowego thrillera i powieści sensacyjnej!

Krzysztof Bochus zadebiutował powieścią „Czarny manuskrypt”, której fabuła ściśle osadzona jest w Kwidzynie, w latach 30. Radca kryminalny Christian Abell rozwiązuje zagadkę tajemniczych morderstw duchownych. W drugiej części kryminalnej sagi - „Martwym błękicie” - której akcja dzieje się w przedwojennym Sopocie, niestrudzony śledczy tropi zabójców członków żydowskiej rodziny Rottenbergów. Z kolei w „Szkarłatnej głębi” marszruta zbrodni wiedzie przez niemiecki Elbląg, katedrę we Fromborku i skute mrozem mennonickie wioski na Mierzei Wiślanej. Nie brakuje też odniesień do Kwidzyna. Na Czytelników kolejny raz czekają makabryczne zbrodnie, tym razem we wspólnocie tamtejszych mennonitów, ciemne interesy z bursztynem w tle, krew na plaży i zdrada. Czwarta część serii o Christianie Abellu, to "Miasto duchów", którego akcja toczy się w Gdańsku w końcowych miesiącach wojny.

Na początku kwietnia 2019 roku ukazała się kolejna książka Bochusa - „Lista Lucyfera”. Tym razem autor odszedł od estetyki retro, a fabułę swojej powieści osadził w czasach współczesnych. Z Pomorzem się nie rozstał, podobnie zresztą jak z Abellem, bo głównym bohaterem powieści jest Adam Berg, jego wnuk.

Twórczość Bochusa można znaleźć na kartkach książki "Zabójczy pocisk. Polska krew". To zbiór opowiadań najlepszych współczesnych polskich twórców kryminału. 15 autorów wzięło na warsztat 15 najgłośniejszych spraw kryminalnych.

Krzysztof Bochus to rodowity kwidzynianin. Nie tylko się tu urodził, ale także wychowywał i odbierał edukację. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 4 i I Liceum Ogólnokształcącego.

- To moje miasto rodzinne, tutaj wzrastałem i formowałem się jako młody człowiek. Kwidzyn był niegdyś całym moim światem - opowiadał w rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim”.

Krzysztof Bochus o "Liście Lucyfera"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto