Potrójny sukces Filipa Ostrowskiego na mistrzostwach Polski U23 w lekkiej atletyce. Złote medale w biegach na 800 m i 1500 m

Filip Ostrowski został mistrzem Polski U23 w biegach na 800 i 1500 m
Filip Ostrowski został mistrzem Polski U23 w biegach na 800 i 1500 m Fot. materiały nadesłane
Filip Ostrowski został podwójnym mistrzem Polski U23. Wychowanek Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło” zdobył złoto w biegu na 800 i 1500 m.

Filip Ostrowski na czas studiów został wypożyczony z kwidzyńskiego klubu do RKS Łódź. Startując w jego barwach zaliczył znakomity występ podczas lipcowych mistrzostw Polski U23 zorganizowanych w Poznaniu.

Najpierw w sobotę, 30 lipca 2022 r., Filip wystartował w biegu na 800 m, gdzie bronił tytułu mistrza Polski na tym dystansie. Dodajmy, że rozegrane zostały dwa biegi finałowe, a kwidzynianin wystartował w pierwszym z nich, wygrywając ostatecznie po efektownym finiszu z czasem 1:48.93. Drugie miejsce zajął Maciej Wyderka z AZS AWF Katowice - 1:49.67, a trzecie Jakub Augustyniak z RKS Łódź - 1:50:17. Jak się okazało cała trójka zajęła również czołowe miejsca w końcowej klasyfikacji na tym dystansie. Drugi bieg finałowy był bowiem znacznie wolniejszy. Tym samym Filip wywalczył złoty medal i obronił tytuł mistrza Polski na 800 m.

W swoim kolejnym starcie, które odbył się w niedzielę, 31 lipca 2022 r., Filip rywalizował w biegu na 1500 m. Tutaj również nie miał sobie równych, zdobywając kolejne złoto i tytuł mistrza kraju. Warto dodać, że do rywalizacji na tym dystansie zakwalifikowało się 16 zawodników, jednak ostatecznie na starcie stanęła tylko piętnastka. Filip Ostrowski wygrał zawody z czasem 3:46.40, a na mecie wyprzedził Macieja Wyderkę z AZS AWF Katowice - 3:46.98 i Roberta Kulika z AZS AWF Wrocław - 3:48.23.

To jednak nie koniec medalowych startów Filipa, bowiem na zakończenie mistrzostw wychowanek KKL „Rodło” wystartował także w biegu sztafetowym 4 x 400 m. Do rywalizacji sztafetowej stanęło osiem zespołów, a Filip Ostrowski wystąpił oczywiście w barwach RKS Łódź. Razem z nim sztafetę tworzyli również: Maciej Jończyk, Jakub Szkudlarek oraz Jakub Augustyniak. Ostatecznie łodzianie zdobyli brązowy medal i III miejsce w tych zawodach, uzyskując czas: 3:14.60. Wygrała sztafeta AZS AWF Katowice - 3:10.57, a tytuł wicemistrzowski trafił do AZS Poznań – 3:14.52.

- Dziękuje wszystkim kibicom za doping i rywalom za super biegi. Poznań był dla mnie niewątpliwie szczęśliwym miastem. Teraz kierunek Gyor (Węgry) gdzie w piątek będę reprezentował kraj na 1500m podczas meczu Polska-Węgry-Czechy-Słowenia – informuje F. Ostrowski.