Piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn pokonali Chrobrego Głogów. To drugie zwycięstwo kwidzynian w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi [ZDJĘCIA]

Zwycięstwo nad Głogowem to drugi komplet punktów zdobyty przez kwidzynian w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi Mateusz Falkiewicz/MMTS Kwidzyn
Po świetnym spotkaniu MMTS Kwidzyn pokonał Chrobrego Głogów 28:25. Tym samym kwidzynianie skutecznie zrewanżowali się głogowianom za porażkę odniesioną w I rundzie. Znakomicie interweniował Łukasz Zakreta, do którego trafił tytuł MVP tego spotkania.

Pierwszy kwadrans był pokazem siły ze strony MMTS Kwidzyn. Czerwono-czarni skutecznie bronili, a świetnymi interwencjami popisywał się Łukasz Zarketa. W ataku natomiast kwidzynianie starali się wykorzystać swoje szanse do zdobycia bramki. Dzięki temu po 15 minutach gry MMTS prowadził z Chrobrym 8:2.

Piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn ogrywają Chrobrego Głogów - udany rewanż kwidzynian za porażkę w I rundzie

Chwilę później goście zdobyli swoją trzecią bramkę (Oleksandr Tilte), jednak warto podkreślić, że był to dopiero pierwszy gol głogowian zdobyty z gry. W zespole gospodarzy szalał natomiast Michał Potoczny, którego trafienia powiększyły przewagę kwidzynian do 7 bramek – 11:4. Podopieczni trenera Witalija Nata starali się odrobić straty, jednak początkowo niewiele wychodziło z ich gry. W końcu jednak głogowianie znaleźli patent na defensywę MMTS, a po zdobyciu 4 bramek z rzędu zmniejszyli rozmiar strat do zaledwie 2 trafień – 13:11. Na szczęście serię rywali przerwał w porę gol Michała Potocznego. I choć obie ekipy zdobyły jeszcze po dwa gole, to trzybramkowa przewaga MMTS utrzymała się już do końca pierwszej połowy.

Po przerwie gra rozpoczęła się od błędów jednej i drugiej ekipy. Jako pierwsi otrząsnęli się jednak gracze z Głogowa, którzy po zdobyciu 3 bramek z rzędu doprowadzili do pierwszego remisu w tym spotkaniu – 16:16. Kwidzynianie po przerwie trafili dopiero po 7 minutach gry i ponownie sprawy w swoje ręce musiał wziąć Michał Potoczny. Dzięki jego bramkom oraz trafieniu Jakuba Szyszki gospodarze zdołali ponownie odskoczyć rywalom na 3 bramki. Radość z tego faktu była jednak tylko chwilowa. Goście zdobyli 4 bramki przy jednym trafieniu MMTS (Robert Orzechowski) i na tablicy świetlnej ponownie widniał remis – 20:20.

Jak się okazało czerwono-czarni nie pozwolili na nic więcej. Kolejne 10 minut to bowiem popis ze strony kwidzynian, którzy wrócili do tego co prezentowali w pierwszych minutach tego spotkania. Skuteczna obrona, świetne interwencje Łukasza Zakrety oraz konsekwencja w ataku pozwoliła gospodarzom zdobyć 6 bramek przy jednym trafieniu rywali, dzięki czemu w 56 minucie meczu MMTS prowadził już 26:21. Pięciobramkowa przewaga podopiecznych trenera Bartłomieja Jaszki okazała się wystarczająca do zgarnięcia kompletu punktów. Co prawda w końcówce rozstrzelał się Wojciech Styrcz, ale pozwoliło to głogowianom jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. Ostatecznie MMTS pokonał Chrobrego 28:25 i udanie zrewanżował się rywalom za porażkę odniesioną w pierwszej rundzie. To jednak nie koniec rywalizacji kwidzyńsko-głogowskiej. Los zetknął bowiem obie drużyny również w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski. Pucharowe starcie odbędzie się w piątek, 10 marca 2023 r. o godz. 18.00 w Głogowie.

MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 28:25 (16:13)

MMTS: Zakreta, Dudek - Kornecki 1, Grzenkowicz 1, Orzechowski 5, Kutyła 2, Majewski 2, Wawrzyniak, Potoczny 8, Szyszko 7, Jarosz 1, Landzwojczak, Jankowski 1.
Chrobry: Stachera, Dereviankin - Grabowski, Zdobylak 3, Warmijak, Kosznik 2, Tilte 5, Orpik 1, Jamioł, Dadej 5, Matuszak 2, Otrezov, Styrcz 7, Paterek, Skiba.

Wyniki 18 serii PGNiG Superligi:

Zagłębie Lubin - Azoty Puławy 23:31 (15:17), Gwardia Opole - Industria Kielce 24:41 (11:19), Energa MKS Kalisz - Górnik Zabrze 19:26 (13:15), Sandra SPA Pogoń Szczecin - Grupa Azoty Unia Tarnów 28:27 (15:14), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Orlen Wisła Płock 23:32 (10:16), MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 28:25 (16:13), Torus Wybrzeże Gdańsk - Ostrovia Ostrów Wlkp. 32:26 (12:12).