Piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn przegrali wyjazdowe spotkanie z Industrią Kielce. To dziesiąta porażka kwidzynian w tym sezonie PGNiG Superligi

Wyjazdowa porażka z Industrią Kielce to dla kwidzynian 10. mecz w tym sezonie zakończony stratą kompletu punktów materiały prasowe Industrii Kielce
Niespodzianki żadnej nie było i MMTS Kwidzyn przegrał wyjazdowe starcie z Industrią Kielce 31:42. Gospodarze prowadzili już różnicą 16 bramek, ale skuteczna gra kwidzynian w końcówce meczu pozwoliła na zmniejszenie rozmiaru porażki.

Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy, którzy po 3 minutach gry prowadzili 3:1. Kwidzynianie starali się utrzymać kontakt z rywalami, jednak kielczanie szybko powiększali swoją przewagę.

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn przegrali z Industrią Kielce także w rundzie rewanżowej PGNiG Superligi

Po 7 minutach gry Industria prowadziła już 6:2, jednak bramki Filipa Wawrzyniaka (karny) i Huberta Korneckiego zmniejszyły dystans dzielący obie drużyny. W odpowiedzi gospodarze zdobyli 5 bramek (w tym 3 trafienia Nicolasa Tournata) przy zaledwie jednym trafieniu MMTS (Wiktor Jankowski). Podopieczni trenera Talanta Dujshebaeva prowadzili już zatem 6 bramkami - 11:5. Sytuacja ta utrzymała się jeszcze przez kilka minut, po czym od wyniku 14:8 ponownie zaatakowali gospodarze. Industria zdobyła cztery bramki przy jednym trafieniu rywali i po 22 minutach gry prowadziła już 18:9. Ostatnie minuty pierwszej połowy to już walka bramka za bramkę, a na przerwę zespoły schodziły przy stanie 23:15 dla gospodarzy.

Po wznowieniu gry jako pierwsi trafili kwidzynianie (Wiktor Jankowski). W odpowiedzi trafiali jednak rywale: Dylan Nahi, Elliot Stenmalm i Szymon Wiaderny. W efekcie po 36 minutach gospodarze powiększyli swoją przewagę do 10 bramek - 26:16. Mimo starań obu ekip do 45 minuty wypracowana przewaga się nie zmieniła. Jednak od wyniku 34:24 kwidzynianie zaczęli popełniać błędy w rozegraniu, które gospodarze szybko zamieniali na bramki. W efekcie Industria zdobyła 6 kolejnych bramek i po 49 minutach prowadziła już 40:24. Wysokie prowadzenie wyraźnie zadowalało gospodarzy, którzy spuścili nieco z tonu gry. Wykorzystali to kwidzynianie, którzy starali się zmniejszyć rozmiary porażki. W efekcie przez ostatnie 10 minut MMTS zdobył 7 bramek przy dwóch trafieniach rywali i mecz zakończył się zwycięstwem Kielc 42:31.

Bramkarz MMTS Kwidzyn powołany na konsultację Kadry Narodowej B – na zgrupowaniu powalczy o wyjazd na turniej do Norwegii

Punkty, zgodnie z przewidywaniami, pozostały zatem w Kielcach. Po stronie Kwidzyna cieszą na pewno pierwsze bramki Filipa Jarosza oraz świetna postawa kwidzyńskich obrotowych, którzy zdobyli łącznie 11 bramek.

Industria Kielce - MMTS Kwidzyn 42:31 (23:15)

Industria: Kornecki, Wolff, Błażejewski - Olejniczak 1, Wiaderny 6, Kounkoud 4, Sićko 4, Dujshebaev A. 2, Tournat 9, Dujshebaev D. 2, Stenmalm 7, Karalek 4, Nahi 3.
MMTS: Dudek, Zakreta - Kornecki 2, Grzenkowicz, Orzechowski 2, Peret 3, Kutyła 1, Majewski 1, Wawrzyniak 5, Potoczny 1, Nastaj 5, Szyszko 1, Jarosz 2, Landzwojczak 3, Jankowski 5.