MTS Kwidzyn z druga porażką w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorów w Lublinie. Kwidzynianie ulegli tym razem Orlen Wiśle Płock

Po porażce po rzutach karnych z gospodarzami turnieju tym razem kwidzynianie ulegli także Nafciarzom Fot. Mirosław Wiśniewski
Juniorzy MTS Kwidzyn przegrali z Orlen Wisła Płock w swoim drugim meczu ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski. Z dwiema porażkami na koncie podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego niestety zamykali tabelę turnieju rozgrywanego w Lublinie.

Mecz rozpoczął się od bramki Jakuba Ebertowskiego i niemocy kwidzynian w ataku. Gole zdobywali natomiast Nafciarze, którzy w 7 minucie, po bramkach Mateusza Janiszewskiego i Mateusza Żółtowskiego prowadzili 3:1. Kwidzynian w ataku odblokował Jakub Ebertowski, po czym gracze MTS odnotowali dobry fragment gry zwieńczony serią trzech trafień.

MTS Kwidzyn przegrał z Orlen Wisłą Płock w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej

W efekcie po 18 minutach gry kwidzynianie nie tylko odrobili straty, ale także wyszli na skromne prowadzenie - 6:5. Płocczanie zdołali jednak wyrównać, a wynik do 23 minuty oscylował wokół remisu - 8:8. Następnie gole Tomasza Kowalkowskiego, Dominika Stalki oraz Jakuba Ebertowskiego (karny) dały graczom MTS trzybramkowe prowadzenie. Ostatecznie jednak na przerwę zespoły schodziły przy dwubramkowej przewadze Kwidzyna - 13:11.
Po przerwie Nafciarze ruszyli do odrabiania strat i już w 36 minucie gola dającego remis zdobył Marcel Niedzielski - 14:14. Dwie minuty później Orlen Wisła prowadziła już dwiema bramkami - 16:14.

Kwidzynianie próbowali powstrzymać rywali, ale na niewiele się to zdało. W 48 minucie gry, po kolejnym świetnym fragmencie gry, Orlen Wisła odskoczyła kwidzynianom na prowadzenie 22:18. Jak się okazało czterobramkowa przewaga rywali utrzymała się do 54 minuty i stanu 26:22 dla Płocka. Dopiero wówczas trafienia Bartłomieja Kopra i Oskara Orzłowskiego pozwoliły kwidzynianom zmniejszyć rozmiary strat do 2 trafień. Niestety końcowe minuty meczu należały ponownie do Nafciarzy, którzy zdobyli 4 bramki przy jednym trafieniu MTS (Wiktor Wolański - karny) i pewnie wygrali to spotkanie.

Wyniki sobotnich (19 lutego 2022 r.) spotkań ćwierćfinałowych:

AZS UMCS Lublin - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 32:33 (13:17)

MTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 25:29 (13:11)

MTS: Czepułkowski 1, Urbanowicz - Koper 2, Zelek 1, Czynszak, Stalka 5, Kowalkowski 3, Trzaskowski, Kwiatkowski, Laska 2, Orzłowski 3, Makowiecki, Ebertowski 6, Łapiński, Wolański 2.
Wisła: Filipkowski - Kędzierski 2, Niedzielski 8, Załęski, Marchewka, Janiszewski 3, Kozłowski 2, Siedlecki, Wielgucki 3, Żółtowski 2, Błaszczak, Dymek 5, Wojnecki 4, Wiśniewski.

Po zwycięstwach nad Gdańskiem i Zabrzem kwidzynianie wysoko przegrali z Vive I Kielce. Obie ekipy awansowały jednak do fazy ćwierćfinałowej

Juniorzy MTS Kwidzyn awansowali do ćwierćfinału mistrzostw P...