I-ligowy Usar Kwidzyn pokonał Autoinwest Żukowo. Dziesięć bramek Bartosza Janiszewskiego

Po zwycięstwie nad Elblągiem kwidzynianie zdobyli punkty także w meczu z Autoinwest Żukowo Fot. Grzegorz Drosiński
Piłkarze ręczni Usara Kwidzyn pokonali Autoinwest Żukowo (III miejsce w lidze) w kolejnym meczu I ligi mężczyzn. Podopieczni trenera Marka Woronowicza wygrali na własnym ternie 34:31 i awansowali na VI miejsce w ligowej tabeli. Znakomitą dyspozycję ponownie zaprezentował Bartosz Janiszewski, który rzucił rywalom aż 10 bramek!

Jako pierwsi gola zdobyli goście za sprawą trafienia Alana Benkowskiego. Kwidzynianie odpowiedzieli jednak bramkami Dominika Sonnenfelda i Adriana Nogowskiego i już w 3 minucie wysunęli się na prowadzenie. Co prawda chwilę później ponownie trafił Alan Benkowski, ale w rewanżu Usar ponownie trafił dwukrotnie i po 6 minutach gry gospodarze prowadzili 4:2. W 12 minucie przewaga kwidzynian powiększyła się natomiast do 4 trafień - 8:4 i wydawało się, że podopieczni trenera Marka Woronowicza pójdą za ciosem.

Usar Kwidzyn pokonał trzeci zespół I ligi mężczyzn. Pewne zwycięstwo nad Żukowem

Początkowo tak właśnie było, bo po serii trzech trafień, w 19 minucie meczu, gospodarze powiększyli istniejącą przewagę do 6 bramek - 13:7. Później jednak coś zaczęło się psuć w grze kwidzynian, którzy przez 9 minut niemal całkowicie stracili wypracowaną przez siebie przewagę. Zawodnicy z Żukowa rzucili bowiem 8 bramek (cztery z nich zdobył Grzegorz Dorsz) przy zaledwie trzech trafieniach Usara. Po 28 minutach gry gospodarze prowadzili zatem z rywalami zaledwie jedną bramką - 16:15. Na szczęście w końcówce dwukrotnie trafił będący w dobrej dyspozycji Bartosz Janiszewski (6 bramek w pierwszej połowie meczu), a wynik końcowy pierwszej połowy ustalił natomiast skuteczny rzut karny wykonany przez Macieja Papinę – 18:16.

Po zmianie stron początkowo utrzymywała się 2-3 bramkowa gospodarzy. W 41 minucie, po trafieniach Adriana Nogowskiego, Dominika Sonnenfelda i Bartosza Janiszewskiego, kwidzynianie odskoczyli jednak rywalom na 5 bramek - 25:20. Niestety tak szybko jak Usar powiększył swoją przewagę tak samo szybko ją stracił. Przez następne 7 minut gospodarze zdobyli bowiem tylko 1 bramkę (Bartosz Janiszewski) przy 5 trafieniach rywali. Po 48 minutach gry różnica między zespołami ponownie zmniejszyła się zatem do jednej bramki - 26:25. Następnie gra się wyrównała a 1-2 bramkowa przewaga Kwidzyna utrzymała się do 56 minuty i stanu 30:29. Końcówkę lepiej rozegrali natomiast podopieczni trenera Marka Woronowicza, którzy zdobyli 4 bramki przy jednym trafieniu rywali, odskakując na bezpieczną przewagę - 34:30. Wynik końcowy spotkania ustalił natomiast Szymon Gajdziński, który w ostatnich sekundach zmniejszył rozmiary porażki gości do 3 bramek. Komplet punktów został jednak w Kwidzynie, a Usar z dorobkiem 21 punktów wskoczył na VI miejsce w ligowej tabeli.

Usar Kwidzyn - GKS Autoinwest Żukowo 34:31 (18:16)

Usar: Jedowski, Rudnicki - Szwed 2, Werra, Pożoga, Gryń, Janiszewski 10, Sonnenfeld 9, Wojciechowski 1, Cieślak 3, Rynk 5, Nogowski 4.
Autoinwest: Żurawski, Dudziak - Pograniczny, Dorsz 6, Brzozowiec 3, Saraczyn, Czaja 3, Smolibowski 4, Iwańczuk, Gajdziński 2, Papiernik, Benkowski 9, Papina 3, Karsznia 1.

Wyniki 14 kolejki I ligi, gr. A:

Warmia Energa Olsztyn - KPR Elbląg 28:22 (13:12), Usar Kwidzyn - GKS Autoinwest Żukowo 34:31 (18:16), MKS Grudziądz - Gwardia Koszalin 27:26 (11:10), Nielba Wągrowiec - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 31:18 (15:7), Tytani Wejherowo - SMS ZPRP Kwidzyn (mecz przełożony na inny termin), SMS ZPRP Gdańsk - pauzuje.