Usar Kwidzyn pokonał KPR Elbląg na inaugurację rundy rewanżowej I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Punkty stracili natomiast gracze SMS ZPRP

Kwidzyński Usar rozpoczął rundę rewanżową od zwycięstwa nad KPR Elbląg
Kwidzyński Usar rozpoczął rundę rewanżową od zwycięstwa nad KPR Elbląg Fot. Grzegorz Drosiński
Podopieczni trenera Marka Woronowicza pokonali KPR Elbląg 30:26. Tym samym Usar Kwidzyn rozpoczął rundę rewanżową I ligi mężczyzn od zdobycia kompletu punktów. Na przeciwnym biegunie znalazł się natomiast SMS ZPRP Kwidzyn, który przegrał na boisku wicelidera rozgrywek 33:26.

Początek meczu był dość wyrównany, choć jako pierwsi minimalną przewagę uzyskali gospodarze. W 6 minucie gry, po bramkach Bartosza Preussa i Dominika Sonnenfelda, kwidzynianie prowadzili 5:3. Skromna przewaga trwała jednak tylko do 14 minuty gry - 7:5. Chwilę później gole zdobyli bowiem Rafał Stępień (karny) i Wojciech Kowszuk, a na tablicy świetlnej pojawił się remis 7:7.

Usar wygrywa z KPR Elbląg. Kwidzynianie wygrywają pod wodzą Marka Woronowicza

Na szczęście gospodarze nie pozwolili elblążanom na nic więcej, a chwilę później rzucili 5 bramek przy jednym trafieniu gości, wychodząc na prowadzenie 12:8. KPR jednak przetrzymał atak gospodarzy i stopniowo zmniejszał straty. Na minutę przed końcem pierwszej połowy elblążanie przegrywali już tylko jedna bramką - 14:13. Przed przerwą trafił jednak jeszcze Doniminik Sonnenfeld i podopieczni trenera Marka Woronowicza schodzili na przerwę z przewagą dwóch trafień.

Po zmianie stron kwidzynianie rozpoczęli od bramek Adriana Nogowskiego i Bartosza Janiszewskiego - 17:13. Później jednak coś zepsuło się w grze gospodarzy, a inicjatywę przejęli elblążanie. Przez 5 minut goście zdobyli 6 bramek przy dwóch trafieniach Usara, doprowadzając w ten sposób do remisu 19:19. Kwidzynianie przetrzymali jednak chwilowy kryzys i odpowiedzieli niemal tym samym. W efekcie po 45 minutach gry prowadzili 24:20. Goście próbowali jeszcze odrobi straty, ale końcówka meczu należała do Usara. Bramki Łukasza Cieślaka, Dominika Sonnenfelda i Macieja Wojciechowskiego przywróciły wyraźne prowadzenie gospodarzy - 30:25. Końcowy wynik ustalił gol Wojciecha Kowszuka, ale komplet punktów za zwycięstwo w tym spotkaniu pozostał w Kwidzynie.

Usar Kwidzyn - KPR Elbląg 30:26 (15:13)

Usar: Jedowski, Rudnicki - Szwed 2, Werra, Hara, Pożoga 2, Gryń, Janiszewski 8, Sonnenfeld 6, Dąbrowski, Wojciechowski 3, Cieślak 3, Rynk 1, Preuss 3, Nogowski 2.
KPR: Shupyk, Plak - Budzich 1, Muracki 5, Kowszuk 3, Stępień 4, Nowakowski 1, Załuski 2, Sparzak 3, Pałasz 1, Chyła 4, Nowak 1, Reseman 1.

MKS Grudziądz dobrze rozpoczął rundę rewanżową i pokonał SMS...

Wyniki 12 kolejki I ligi gr. A:

Tytani Wejherowo - SMS ZPRP Gdańsk (mecz nie odbył się), Usar Kwidzyn - KPR Elbląg 30:26 (15:13), MKS Grudziądz - SMS ZPRP Kwidzyn 33:26 (17:18), Nielba Wągrowiec - GKS Autoinwest Żukowo 30:36 (15:21), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - Gwardia Koszalin 28:25 (14:12), Warmia Energa Olsztyn - pauza.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?