Wda Lipusz-Rodło Kwidzyn 1:5 (0:1). Zabłocki marnuje się w V lidze

archiwum Rodła Kwidzyn
Rodło Kwidzyn wygrało po raz czwarty z rzędu, a Jakub Zabłocki popisał się drugim hat-trickiem w ciągu miesiąca. Mimo zwycięstwa z Wdą Lipusz kwidzynianom do pełni szczęścia wciąż brakuje 5 punktów.

Wda Lipusz-Rodło Kwidzyn.**Jakub Zabłocki wyraźnie wyrasta ponad piątoligową szarzyznę i aż żal, że taki piłkarz marnuje swój talent na tak niskim szczeble. apastnik "na życiowym zakręcie" raz kolejny potwierdził to w niedzielnym meczu w Lipuszu. Kwidzyńskie Rodło rozbiło Wdę, a Zabłocki** ustrzelił hat-tricka. Łącznie w pięciu meczach zdobył już 9 goli.

W Lipuszu snajper Rodła rozpoczął strzelanie już w 7 minucie. Pewnie wykonał rzut karny podyktowany za faul na nim samym. Potem miał jeszcze dwie dobre okazje, ale najpierw przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy, a potem trafił w poprzeczkę i pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem kwidzynian.

Druga połowa rozpoczęła się niemal identycznie, jak pierwsza. W 47 min. sędzia po raz drugi w tym meczu podyktował jedenastkę dla Rodła, a Zabłockiemu noga ponownie nie zadrżała i było 2:0. Kolejny gol padł po kwadransie, ale tym razem, to jeden z piłkarzy Wdy skierował futbolówkę do własnej bramki.

Polecamy również: Sokół Zblewo-Rodło Kwidzyn 1:3 (0:1). Ostry mecz pod dyktando kwidzynian

Na tym emocje się jednak nie skończyły, bo w 70 min. arbiter po raz trzeci tego dnia wskazał na "wapno". Tym razem był to jednak rzut gości, którego pewnym egzekutorem okazał się Bartosz Machut. Odpowiedź kwidzynian była jednak natychmiastowa, w ciągu sześciu minut zdobyli dwa kolejne gole. Najpierw do siatki trafił wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Maciej Pruszkowski, a po chwili wynik meczu ustalił Zabłocki.

Wda Lipusz - Rodło Kwidzyn 1:5 (0:1)

Bramki: 0:1 - Jakub Zabłocki (7 z karnego), 0:2 - Jakub Zabłocki (48 z karnego), 0:3 - Damaszk (sam.), 1:3 Bartosz Machut (70), 1:4 - Maciej Pruszkowski (73), 1:5 - Jakub Zabłocki (76)
Wda: Stoltmann – Trzos, Ossowski, Błaszkowski, Oliwa, Borkowski (72 Kniter), R. Cieszyński, Domaszk (71 Fa. Modrzejewski), Ł. Cieszyński, Lipiński, Machut
Rodło Kwidzyn: Sadowski – Kalinowski (80 Baprawski), Jędrzejewski (65 Stefaniak), Szaflik (73 Pruszkowski), Pokwicki, Obiała, Maluchnik, Szarpak, Myścich, Juchniewicz (75 Łukaszewski), Zabłocki