Rodło Kwidzyn-Wisła Korzeniewo 6:1 (1:1). Cztery gole Jakuba Zabłockiego!

Jakub Zabłocki
Jakub Zabłocki Rodło Kwidzyn
W kolejnych derbach powiatu na szczeblu V ligi Rodło Kwidzyn pokonało Wisłę Korzeniewo 6:1 (1:1). Bohaterem niedzielnego meczu był autor czterech goli Jakub Zabłocki.

Pierwsza połowa derbów na pewno rozczarowała kibiców z Kwidzyna, bo gospodarze, za sprawą Zabłockiego, otworzyli wynik dopiero w 35 min., a do tego tuż przed przerwą nieoczekiwanie wyrównał Dariusz Szczuka.

Czytaj również: Rodło Kwidzyn-Orzeł Subkowy 2:0 (1:0). Dwa gole Dawida Torłopa

Po przerwie żarty się jednak skończyły i Rodło rozbiło lokalnego rywala. Najpierw w ciągu kwadransa dwa kolejne gole zdobył Jakub Zabłocki, potem do bramki korzeniewian trafili Paweł Strzelecki i Łukasz Szpakowski, a dzieło zwieńczyło kolejne trafienie Zabłockiego. Cztery gole w jednym meczu, nawet w V lidze, to dla wielu wyczyn nie lada, ale pewnie nie dla kogoś, kto grał kiedyś w ekstraklasie.

W najbliższy weekend, w meczu przedostatniej kolejki sezonu 2013/14, Rodło zagra w Nowym Stawie z Gromem. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę, 14 czerwca, o godz. 14.

Rodło Kwidzyn - Wisła Korzeniewo 6:1 (1:1)
Bramki: Jakub Zabłocki 4 (35, 53, 58 i 82), Łukasz Szpakowski (77), Paweł Strzelecki (82) - Dariusz Szczuka (44).
Rodło: Żuk - Maluchnik, Kalinowski, Pokwicki, Szarpak - Obiała, Juchniewicz, Szpakowski, Torłop (57 Myścich) - Gretkowski, Zabłocki.
Wisła: Szramka - Mesanio, Gretkowski, Skonieczny, R. Dąbrowski - Gwóźdź, M. Dąbrowski, Zalewski, Mogielnicki, Szczuka, Wyrzykowski (32 Dębicki)