Kwidzyn wyciskanie na ławeczce leżąc Kwidzyn wyciskanie na ławeczce leżąc

Od lewej: Michał Szymczak, Grzegorz Hauer, Zbigniew Lewicki i Artur Świderski. (© Rafał Cybulski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W miniony weekend rozdano medale mistrzostw Polski w klasycznym wyciskaniu na ławeczce leżąc. Rywalizowało o nie 106 zawodników i 36 zawodniczek, a wśród nich trzech sztangistów z sekcji podnoszenia ciężarów i trójboju siłowego Nadwiślanina Kwidzyn. Podopieczni Zbigniewa Lewickiego wrócili do domu z trzema medalami.

Kwidzyn - wyciskanie na ławeczce leżąc. W Przylesiu koło Opola rywalizowano o medale w kategoriach juniorów do lat 20, do lat 23, seniorów oraz weteranów. Wśród weteranów (40-49 lat) w kategorii wagowej do 105 kg Kwidzyn reprezentowało dwóch zawodników i to między nimi rozegrała się walka o złoty medal. Zwyciężył Artur Świderski, który wycisnął 157,5 kg. Michał Szymczak z wynikiem o 2,m5 kg gorszym zajął drugie miejsce.

Czytaj także: Trójbój siłowy. Medale Ani i Natalii, udane debiuty Pawła i Jacka

Złoto wywalczył także Grzegorz Hauer, który w kat. wag. 93 kg juniorów do lat 20 triumfował bezapelacyjnie z wynikiem 180 kg.

- Grzesiek atakował nawet rekord Polski w tej kategorii, który wynosi 190,5 kg, ale tym razem się jeszcze nie udało - relacjonuje trener Zbigniew Lewicki.

Ale rekord zbyt długo się chyba Grześkowi nie oprze, bo ten przyznał, że na treningach wyciska już 190 kg.
Grzesiek to zresztą najbardziej utytułowany zawodników wśród kwidzyńskich trójboistów. W dorobku ma już 3 złote i jeden brązowy medal z imprez mistrzowskich. Jednym z jego marzeń jest teraz wyjazd na czerwcowe mistrzostwa świata w trójboju siłowym do Kazachstanu.

- Niestety przeszkodą są finanse, bo wyjazd trenera i zawodnika to koszt około 10 tys. zł, dlatego z chęcią przyjmiemy każdą pomoc - dodaje trener zawodnika.

Zobacz również:Kwidzyn/Puławy: Anna i Grzegorz Hauerowie mistrzami Polski w trójboju siłowym

Zresztą sekcja trójboju siłowego cały czas boryka się z brakiem środków, co utrudnia nieco wyjazdy na zawody.

- A warto nas wspierać, bo choć działamy zaledwie od dwóch lat, to możemy się pochwalić wieloma sukcesami - podkreśla trener Zbigniew Lewicki i dodaje: - Na pewno przydałby się nam nowy sprzęt.

Na razie jego podopieczni mogą się pochwalić 14 medalami ranki mistrzostw Polski. Oprócz wspomnianego wcześniej Grześka oraz startujących w Polesiu, Artura i Michała są to: Anna Hauer (3 złote), Urszula Odya (3 srebrne) i Natalia Talarska (1 złoty i 1 srebrny).

Sport

Komentarze (34)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Marian (zagorzały kibic) (gość)

Brawo Michał za piękny sukces i za samo zaparcie, jesteś górą. Prawdo podobnie rośnie Ci następca, Twoja 16 letnia córeczka już trenuje, może dogoni ojca, życzę jej tego, niech też zdobywa honory dla naszego miasta a dla siebie medale.

Arek W (gość)

Gratulacje i podziw to za mało , więc ciesze się Pana Michała radością i życzę jak najwięcej takich chwil. To jest dopiero mega gość pod każdym względem.

xxx (gość)

Brawo, brawo brawo czekamy na więcej sukcesów!!!!!!!!!! Wielkie gratulacje dla zawodników i trenera.

obiektywny (gość) (Niunia373)

widzę, ze wiedza na temat ciężrów jest Ci obca i powinieneś zabrać sie do nadrabiania zaległości! Trzeba też umieć czytac ze zrozumieniem, a tu widać pewne braki. warto wiedzieć co to Seniorzy i Weterani.

Niunia373 (gość) (Obiektywny)

Wiedza, no właśnie. Nie do końca jesteś z nią zaznajomiony. Czy wiesz co to jest taktyka? Na tych cieniasów wystarczyły "tylko te kilogramy" które na treningach są podnoszone po kilkanaście razy. Dowiedz się na jaką wagę byli przygotowani! Pozdrawiam i życzę ciekawej lektury której niestety musisz jeszcze zaczerpnąć.

Niunia373 (gość)

Wszyscy, widoczni na zdjęciu zasługują na wielkie brawa. Promujecie miasto Kwidzyn własnym zaangażowaniem i wielkim sercem do tego sportu. Prośba do Czytelników: wspólnymi siłami można skuteczniej promować ten sport, ale tak jak przy wszystkim potrzebna jest kasa. Włodarze Miasta Kwidzyn – pobudka! Klub Nadwiślanin czeka. I jeszcze jedno: Trenerze jesteś wielki!!!!