Zwycięstwo MTS Kwidzyn na zakończenie ligi. Mamy 3. miejsce!

Alicja Pękala zdobyła w sobotę 7 goli
Alicja Pękala zdobyła w sobotę 7 goli Rafał Cybulski
Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn zwycięsko zakończyły najlepszy sezon w historii kwidzyńskiego żeńskiego szczypiorniaka. Podopieczne Roberta Majdzińskiego pokonały SMS ZPRP Płock i przypieczętowały trzecie miejsce na koniec sezonu.

W starciu dwóch najmłodszych zespołów ligi MTS tylko na samym początku miał pewne problemy. W 6 min.. kwidzynianki przegrywały 2:4, ale szybko odrobiły straty, a w 15 min. po golu Joanny Gędłek prowadziły już 9:5. Wprawdzie do końca pierwszej połowy rywalki zniwelowały nieco strat i na przerwą MTS schodził z wynikiem 15:13, ale na początku drugiej połowy kwidzynianki znów odskoczyły przeciwniczkom na kilka bramek, a potem do końca kontrolowały wydarzenia na boisku.

W zespole MTS najskuteczniejsze tradycyjnie były Daria Szynkaruk - 8 goli oraz Alicja Pękala - 7 goli. Na brawa, za ten mecz i za cały sezon, należą się jednak całej drużynie. Kwidzynianki pokazały, że naprawdę niewiele dzieli je od poziomu ekstraklasy. Zresztą część kwidzynianek dzięki użyczeniom do AZS AWFiS Gdańsk miała okazję posmakować gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

MTS Kwidzyn - SMS ZPRP Płock 30:24 (15:13)
MTS: Bielak, Kłos - Szynkaruk 8, Pękala 7, Gędłek 5, Hartman 2, Kowalska 2, Siuda 2, Zawalich 1, Wąsik 1, Czarnik 1, Chmara 1, Grabowska, Wicik, Grulkowska, Somionka. Kary: 4 min. (Kowalska, Gędłek - po 2 min.)
SMS ZPRP: Kuszka - Nosek 7, Senderkiewicz 5, Klaudia Cygan 5, Lipok 3, Urbańska 2, Rorat 1, Świerżewska 1, Maciejewska, Knop, Olejniczak, Szczechowicz, Sobecka, Grabińska, Gajewska. Kary: 12 min. (Senderkiewicz, Nosek - po 4 min., Urbańska, Gajewska - po 2 min.)
Sędziowali: Michał Orzech, Robert Orzech (Brodnica)