Zwycięstwo MMTS Kwidzyn. Puchar pozostał u nas

MMTS Kwidzyn/Mirosław Wiśniewski
Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zwyciężyli w turnieju o puchar prezesa kwidzyńskiego klubu. W finale imprezy podopieczni Macieja Mroczkowskiego pokonali Wybrzeże Gdańsk. Trzecie miejsce przypadło w udziale Chrobremu Głogów.

Na otwarcie kwidzyńskiego turnieju Wybrzeże ograło Spójnię Gdynia 31:24, zaś potem MMTS pokonał Chrobrego 31:27, choć przez długi czas wynik oscylował wokół remisu. Najskuteczniejszy w ekipie gospodarzy był Paweł Genda - 6 goli, ale jeszcze bardziej cieszą gole zdobywane przez naszych juniorów, Mateusza Kosmalę (3 bramki) i Patryka Grzenkowicza (2).

W sobotę rywalizacja rozpoczęła się meczem o trzecie miejsce, w którym Chrobry pokonał Spójnię 34:29. Warto odnotować, że w ekipie z Głogowa wystąpili dwaj byli zawodnicy MMTS, Tomasz Klinger i Kamil Sadowski, zaś gdynian prowadzi inny były zawodnik kwidzyńskiego klubu, Marcin Markuszewski, zaś w bramce Spójni stoi wychowanek MTS, Jakub Michalczuk.

Natomiast finał rozpoczął się od mocnego uderzenia MMTS, który po 9 minutach prowadził z Wybrzeżem już 8:1. Duża w tym zasługa innego Jakuba, Żurawskiego, który kiedyś, w juniorskich drużynach MTS, rywalizował o miejsce między słupkami z Kubą Michalczukiem. Potem kwidzynianie wygrywali 12:4, ale w końcówce pierwszej połowy zagrali słabiej i rywale zniwelowali straty do 2 goli.

W drugiej połowie przewaga gospodarzy dość długo utrzymywała się na poziomie 2-3 bramek, ale gdy w 53 minucie MMTS odskoczył na 5 goli (29:24) wydawało się, że jest już po meczu. Gdańszczanie do końca walczyli jednak o zwycięstwo i na 2 minuty przed końcem udało im zmniejszyć dystans do jednego gola. Ostatni słowo należało jednak do gospodarzy i puchar prezesa MMTS odebrał kapitan czarno-czerwonych, Przemysław Rosiak. Odnotujmy jeszcze, że tym razem najskuteczniejsi byli Ignacy Bąk, Kamil Krieger, Ryszard Landzwojczak i Adrian Nogowski (po 4 gole), a trzy gole zdobył kolejny junior, który dostał szansę gry ze starszymi kolegami, Łukasz Orlich.

MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 31:27 (16:16)
MMTS: Szczecina, Dudek, Żurawski - Genda 6, Peret 4, Szpera 4, Kosmala 3, Potoczny 3, Bąk 2, Grzenkowicz 2, Janikowski 2, Nogowski 2, Landzwojczak 1, Ossowski 1, Szczepański 1, Kryński, Pilitowski, Rosiak.
Chrobry: Stachera, Szkudlarski - Pawłowski 5, Bartczak 3, Biegaj 3, Gujski 3, Kubała 3, Klinger 2, Krzysztofik 2, Sadowski 2, Więdłocha 2, Babicz 1, Tylutki 1, Świtała, Zdobylak.

MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 32:29 (16:14)
MMTS: Żurawski, Dudek, Szczecina - Bąk 4, Krieger 4, Landzwojczak 4, Nogowski 4, Genda 3, Janikowski 3, Orlich 3, Potoczny 3, Kryński 2, Szpera 2, Grzenkowicz, Ossowski, Peret, Pilitowski.
Wybrzeże: Chmieliński, Pieczewski - Komarzewski 6, Niewrzawa 6, Rogulski 5, Orzechowski 4, Papaj 2, Gauden 1, Gądek 1, Hajos 1, Marciniak 1, Prymlewicz 1, Sulej 1, Kondratiuk, Kornecki.