Zwycięstwa Wisły Korzeniewo i Rodła Kwidzyn na własnych boiskach. Podsumowanie 23 kolejki piłkarskiej klasy A

Rodło Kwidzyn pokonało KS Czernin 2:1. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Patryk Bińczak Fot. Mirosław Wiśniewski
Piłkarze Wisły Korzeniewo górą w kolejnych derbach powiatu kwidzyńskiego. Tym razem liderzy klasy A pokonali GKS Gardeję wygrywając aż 6:0. Komplet punktów zdobyło także Rodło Kwidzyn, które wygrało u siebie z KS Czernin 2:1. Porażkę odniosło natomiast Rodło Trzciano, które uległo graczom z Postolina aż 1:6.

W kolejnych derbach powiatu kwidzyńskiego Wisła Korzeniewo rozgromiła piłkarzy GKS Gardeja wygrywając na własnym terenie aż 6:0 (3:0). Dwie bramki dla lidera klasy A zdobył Mateusz Dąbrowski, a po jednym trafieniu dołożyli również Mateusz Bełz, Wojciech Dąbrowski, Szymon Magierowski oraz Adrian Gwóźdź.

Bardziej wyrównane było spotkanie w Kwidzynie, w którym Rodło podejmowało drużynę KS Czernin. Początkowo wydawało się, że pierwsza połowa tego meczu nie przyniesie żadnych rozstrzygnięć, ale 3 minuty przed przerwą gola dla gospodarzy zdobył Jeremiasz Cacan.
Po zmianach w obu zespołach swoją szansę wykorzystali goście i doprowadzili do wyrównania w 69 minucie spotkania. Bramkarza Rodła pokonał wówczas Jakub Szczepański. Kwidzynianie starali się jednak odzyskać prowadzenie w tym meczu. Udało im się to w 85 minucie, po pięknej, zespołowej akcji. Zainicjował ją Mateusz Szpakowski, który przed polem karnym podał piłkę do Patryka Bińczaka. Ten dograł do dobrze ustawionego Nikodema Szalkowskiego, który mimo asysty obrońcy zgrał piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Bińczaka. Mając przed sobą tyko bramkarza gości Patryk pewnie uderzył w prawy dolny róg bramki, wyprowadzając Rodło na prowadzenie 2:1.
Warto dodać, że kwidzynianie mogli podwyższyć wynik, jednak swoich szans pod bramką rywali nie wykorzystali Filip Łomnicki, Patryk Bińczak oraz Nikodem Szalkowski. Najdogodniejszą sytuację miał strzelec drugiej bramki dla Rodła, jednak po jego uderzeniu piłkę z linii bramkowej wybił Patryk Wróblewski. Miał jednak przy tym dużo szczęścia, bo trafił w stojącego obok Michała Mackiewicza, a odbita piłka przeleciała nad poprzeczką bramki. Jeremiasz Cacan aż złapał się za głowę, bo było niemal pewne, że futbolówka wyląduje w siatce rywali. Tak się jednak nie stało, ale komplet punktów został w Kwidzynie.

Szczypiorniści Torusa Wybrzeża Gdańsk wygrali z MMTS-em Kwidzyn zaledwie jedną bramką

PGNiG Superliga. W derbach Pomorza Torus Wybrzeże Gdańsk lep...

Niestety powodów do radości nie było natomiast w Trzcianie, gdzie miejscowe Rodło przegrało z Błyskawicą Postolin aż 1:6. Podopieczni trenera Wiktora Ulińskiego już po pierwszej połowie przegrywali 0:3, po bramkach Artura Sałka, Damiana Kubika i Fabiana Sałka. Po przerwie goście dołożyli kolejne trzy bramki (Fabian Sałek, Artur Sałek, Damian Kubik) i sprawa zwycięstwa w tym meczu była rozstrzygnięta. Gospodarze zdobyli jednak swoją honorową bramkę w tym meczu a jej strzelem w 70 minucie był Tomasz Grenc.

Wyniki 23 kolejki klasy A, grupa Malbork IV:

LKS Waplewo - Nogat Malbork 2:0, Wisła Korzeniewo - GKS Gardeja 6:0, Skra Kończewice - Pogoń Smętowo 1:7, Świt Radostowo - Mewa Gniew 2:4, Delta Miłoradz - WKS Lignowy Szlacheckie 1:2, Rodło Kwidzyn - KS Czernin 2:1, Rodło Trzciano - Błyskawica Postolin 1:6, Ruch Gościszewo - Błękitni Stare Pole 2:6.