Zwycięstwa Pogoni Prabuty oraz Supry Kwidzyn na inaugurację piłkarskiej klasy A. Rodło Kwidzyn i Relax Ryjewo bez punktów

Pogoń Prabuty rozpoczęła ligowe rozgrywki w klasie A od efektownego zwycięstwa nad Rodłem Kwidzyn Fot. Mirosław Wiśniewski
Pogoń Prabuty rozbiła Rodło Kwidzyn w meczu inaugurującym rozgrywki klasy A. Prabucianie zwyciężyli na własnym boisku 7:4, prowadząc do przerwy 3:2. Zwycięstwo na swoim koncie zapisali także debiutujący w klasie A piłkarze Supry Kwidzyn, który pokonali Deltę Miłoradz 1:0.

W inauguracyjnej kolejce klasy A najbardziej emocjonująco zapowiadały się derby powiatu kwidzyńskiego, w których Pogoń Prabuty podejmowała kwidzyńskie Rodło. Już początek meczu pokazał, że faworytem tego starcia są gospodarze. Spadkowicze z V ligi już w 4 minucie wyszli na prowadzenie po golu Michała Wiśniewskiego, a w 16 minucie prowadzili 2:0 po trafieniu Daniela Papisa. Kwidzynianie nie dawali jednak za wygraną, a wiatru w żagle dodały im szybko zdobyte bramki. W 24 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Łukasz Grabowski, a cztery minuty później stan meczu wyrównał Kornel Samson. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem w 40 minucie spotkania gola dla prabucian zdobył Mateusz Szpociński.

Po przerwie gracze Pogoni kontynuowali swoją dobrą passę. Już 2 minuty po wznowieniu gry czwartego gola dla prabucian zdobył Sebastian Woźniak. Sześć minut później kibice gospodarzy cieszyli się po raz kolejny, gdy Bartosz Sowiński podwyższył prowadzenie Pogoni na 5:2. Rozbita drużyna Rodła podniosła się w 63 minucie, kiedy to drogę do bramki rywali znalazł Łukasz Jędrzejewski. Siedem minut później prabucianie odpowiedzieli jednak kolejnym golem Michała Wiśniewskiego, przywracając trzybramkową przewagę nad Rodłem. Kwidzynianie zaatakowali jednak ponownie i w 73 minucie kolejnego gola dla Kwidzyna zdobył Łukasz Jędrzejewski. Wynik końcowy tego meczu ustalił natomiast Mateusz Strużyński, który w 89 minucie podwyższył zwycięstwo Pogoni na 7:4.

Pozostałe spotkania reprezentantów powiatu kwidzyńskiego nie były już takie obfite w bramki. Komplet punktów na swoim koncie zanotowała Supra Kwidzyn, która meczem z Deltą Miłoradz zadebiutowała w klasie A. W 34 minucie pięknym strzałem popisał się Jakub Warmiński, zapewniając kwidzynianom zwycięstwo.
Bez punktów ligę rozpoczęli natomiast gracze kolejnego spadkowicza z V ligi czyli Relaksu Ryjewo. Już w 33 minucie musieli grać w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Fabian Labuszewski. Mimo osłabienia graczom Relaksu udało się jednak prowadzić wyrównaną grę do 70 minuty spotkania. Minutę później gola dla debiutantów z Malborka zdobył bowiem Damian Raczkowski. W 86 minucie drugą sędzia pokazał kolejną czerwona kartkę dla graczy Ryjewa. Za faul boisko opuścić musiał wówczas Andrzej Sarnowski, jednak więcej bramek w tym meczu już nie oglądaliśmy.

Wyniki 1 kolejki klasy A:

LKS Waplewo - Mewa Gniew 0:6, WKS Lignowy Szlacheckie - Błyskawica Postolin 1:3, Błękitni Stare Pole - Mady Ostaszewo 4:1, Pogoń Prabuty - Rodło Kwidzyn 7:4, Świt Radostowo - Czarni Przemysław 3:9, AP Malbork - Relax Ryjewo 1:0, Supra Kwidzyn - Delta Miłoradz 1:0.