Znakomity mecz MMTS Kwidzyn, brawo Mateusz Seroka

W dwóch ostatnich meczach ze słabymi rywalami MMTS Kwidzyn wyraźnie się męczył i jedno z tych spotkań przegrał. Dlatego przed wyjazdem do Opola na mecz ze znacznie wyżej notowaną niż tamta dwójka Gwardią wśród kibiców wcale nie było hurraoptymizmu. A jednak kwidzynianie po raz kolejny w tym sezonie zaskoczyli wielu obserwatorów i wygrali bezdyskusyjnie, bo tak należy potraktować wynik 28:23 (13:10) na korzyść MMTS. Znakomicie znów zagrał Mateusz Seroka.

Po tym meczu kibice Gwardii Opole będą mogli zacząć opowiadanie słowami "miłe złego początki". W 2 min. ich zespół prowadził 2:0, a chwilę potem 3:1. Jednak właśnie w tym momencie kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejęli szczypiorniści MMTS Kwidzyn. Podopieczni Patryka Rombla zdobyli 4 gole z rzędu i objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Gospodarze jeszcze tylko raz, po golu Mokrzkiego potrafili doprowadzić do remisu 6:6, ale zaraz potem MMTS znów odjechał i w 26 min. po bramce Mateusza Seroki wygrywał nawet 13:8. Przed przerwą Gwardia zniwelowała straty do 3 goli, ale kwidzynianie i tak schodzili do szatni w dobrych humorach.

Zresztą po przerwie czarno-czerwoni nadal spisywali się znakomicie. Wystarczyło 10 minut, by powiększyli przewagę do 6 goli, a w 45 min. po golu Seroki prowadzili nawet 22:14 i spokojnie dowieźli zwycięstwo do samego końca. Po raz kolejny podopiecznych Patryka Rombla pochwalić trzeba za znakomita postawę w defensywie, a w ataku sezon życia rozgrywa Mateusz Seroka. 10 goli naszego skrzydłowego to najlepszy dowód na to, że ma on olbrzymi apetyt na koronę króla strzelców PGNiG Superligi. Warto też odnotować, że w zespole gospodarzy zdecydowanie najlepszy był wychowanek MTS Kwidzyn, Antoni Łangowski. Oprócz niego niezłe zawody rozegrał również inny były zawodnik MMTS, Przemysław Zadura.

Do relacji dołączyliśmy kilkanaście zdjęć z pierwszego meczu pomiędzy MMTS a Gwardią, który rozegrany został we wrześniu, w Kwidzynie.

Gwardia Opole-MMTS Kwidzyn 23:28 (10:13)
Gwardia: Malcher 1, Zembrzycki - Łangowski 6, Lemaniak 3, Mokrzki 3, Zadura 3, Bąk 2, Jankowski 2, Siwak 2, Morawski 1, Adamski. Kary: 12 min.
MMTS: Szczecina, Kiepulski - Seroka 10, Nogowski 4, Krieger 3, Genda 2, Janikowski 2, Potoczny 2, Szczepański 2, Peret 1, Pilitowski 1, Szpera 1. Kary: 10 min.
Sędziowali: Kamil Ciesielski, Krzysztof Bąk.