Złoto i brąz juniorów młodszych KKL „Rodło” Kwidzyn na mistrzostwach Polski LZS w lekkiej atletyce

Oliwia Lewandowska i Andrzej Dzwonkowski wywalczyli medale mistrzostw Polski LZS juniorów młodszych w konkurencjach rzutowych Fot. materiały nadesłane
Andrzej Dzwonkowski zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Ludowych Związków Sportowych w lekkiej atletyce. Zawodnik KKL „Rodło” wygrał turniej rzutu oszczepem juniorów młodszych uzyskując odległość 54,01 m. Brąz w rzucie dyskiem juniorek młodszych wywalczyła natomiast Oliwia Lewandowska.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski LZS w lekkiej atletyce U18 i U20 (juniorzy młodsi oraz juniorzy) odbyły się w Słubicach. W zawodach wzięli także udział trójka reprezentantów Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło”: Andrzej Dzwonkowski, Oliwia Lewandowska oraz Milena Frej.

Największy sukces osiągnął Andrzej Dzwonkowski, który rywalizował w konkursie rzutu oszczepem U18 (junior młodszy). Co ciekawe kwidzynianin w swojej drugiej próbie posłał oszczep na odległość 54,01 m i był to jedyny rzut Andrzeja uwzględniony w tych zawodach. Uzyskany wynik pozwolił mu jednak zająć I miejsce i zdobyć tytuł mistrza Polski. Wicemistrzostwo wywalczył Michał Trzósło z Fajfera 2001 Łapanów, który w ostatniej, szóstej próbie, uzyskał odległość 53,79 m, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy. Brąz trafił natomiast Mateusza Domagalskiego z Nadwiślanina Chełmno, który już w pierwszym rzucie uzyskał odległość 53,74 m, co również jest rekordem życiowym tego zawodnika.

Andrzej Dzwonkowski (KKL Rodło Kwidzyn) został mistrzem województwa pomorskiego juniorów młodszych w rzucie oszczepem

Cztery medale lekkoatletów KKL „Rodło” Kwidzyn na Mistrzostw...

Medal mistrzostw Polski wywalczyła również Oliwia Lewandowska, rywalizująca w konkursie rzutu dyskiem U18. Już w pierwszej próbie zawodniczka KKL „Rodło” uzyskała odległość 36,25 m, ustanawiając swój nowy rekord życiowy. W kolejnych rzutach Oliwii nie udało się już poprawić tego rezultatu, jednak odległość ta pozwoliła kwidzyniance zdobyć III miejsce w konkursie oraz tytuł brązowej medalistki Mistrzostw Polski. Dodajmy, że srebro wywalczyła Sandra Woldt z Pomeranii Szczecinek (38,75 m), a tytuł mistrzyni Polski trafił do Zuzanny Maślany z MLKL Płock. Złota medalistka w swojej ostatniej, szóstej próbie, rzuciła dysk na odległość 40,19 m, poprawiając swój rekord życiowy.

Ostatnia zawodniczką KKL „Rodło” występującą w zawodach w Słubicach była Milena Frej. Kwidzynianka najpierw wystartowała w biegu na 400 m U18. Jak się okazało pobiegła w czwartym z ośmiu przygotowanych biegów, uzyskując w nim II miejsce z czasem 60.51. (rekord życiowy). Bieg ten wygrała Olga Świesiulska z Wilgi Garwolin, która uzyskała 60.41 (najlepszy wynik w tym sezonie). Ostatecznie po przeprowadzeniu wszystkich biegów zawodniczka KKL „Rodło” sklasyfikowana została na 16. pozycji na 37 sklasyfikowanych zawodniczek.
Dzień później Milena wystartowała także w biegu na 200 m U18. Kwidzynianka pobiegła tym razem w ostatnim, ósmym biegu, docierając do mety na drugiej pozycji z czasem 27.30 i ponownie poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie. Szybsza od kwidzynianki była Nadia Nowak z WLKS Wrocław, która dotarła do mety z czasem 26.57. W klasyfikacji łącznej Milena została natomiast sklasyfikowana na XXI miejscu. Triumfowała z kolei Inga Kanicka ze Stali LA Ostrów Wielkopolski, która pokonała 200 m z czasem 25.21.

Dodajmy, że w punktach klubów, po rozegraniu 78 konkurencji, kwidzyńskie Rodło plasuje się na 58 miejscu. W klasyfikacji medalowej KKL Rodło zajmuje natomiast 32 miejsce.