Złote medale zawodniczek KKL „Rodło” Kwidzyn na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w biegach przełajowych

Zuzanna Zielińska zmierza po zwycięstwo na dystansie 800 m
Zuzanna Zielińska zmierza po zwycięstwo na dystansie 800 m Fot. materiały nadesłane
Wiktoria Krysiak zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego młodzików w biegach przełajowych. Zawodniczka KKL „Rodło” Kwidzyn pewnie triumfowała na dystansie 1500 m, wyprzedzając swoje rywalki aż o 10 sekund. Złoto wywalczyła również Zuzanna Zielińska, która triumfowała w rywalizacji U14 na 850 m.

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego młodzików (U16) w biegach przełajowych odbyły się w minioną sobotę, 13 marca 2021 r., w Tczewie. Zawodom towarzyszył także „Cross Tczewski”, w którym nieco młodsi (U14) rywalizowali na dystansach 800 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy). Łącznie na starcie stanęło 134 zawodników reprezentujących 18 klubów z Pomorza.

Podczas tczewskich zawodów znakomicie zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego „Rodło”. „Cross Tczewski” w kategorii dziewcząt (U14) wygrała Zuzanna Zielińska, która poprowadziła rywalizację na 800 m, od początku do końca biegnąc na pierwszej pozycji. Zawodniczka KKL „Rodło” pokonała wyznaczoną trasę w 2 minuty i 47 sekund. Drugie miejsce zajęła Maja Marszewska z Akademii Biegowej Kartuzy (2.49) a trzecia była Karina Łapka ze Skoczka Pogórze (2.53). Poza tym w biegu tym wystartowała także Kinga Zaparucha, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z bieganiem. Ostatecznie kwidzynianka zakończyła swój start na 50. miejscu (na 56 startujących), dobiegając do mety po 4 minutach i 14 sekundach.

Po biegu dzieci przyszedł czas na młodzików. Jako pierwsze wystartowały dziewczyny, które rywalizowały na dystansie 1500 m. Faworytkami biegu były natomiast prabucianki: Wiktoria Krysiak i Natalia Proć. Jak się okazało dziewczyny ułożyły ten bieg pod siebie, startując mocno już od samego początku biegu.

- Na 500 metrze Wiktoria i Natalia oderwały się od pozostałej stawki dziewczyn. Niestety Natalia nie wytrzymała narzuconego przez siebie tempa i na finiszu opadła z sił przegrywając medal na ostatnich 2 metrach – relacjonują trenerzy KKL „Rodło”.

Ostatecznie wygrała Wiktoria Krysiak (KKL Rodło Kwidzyn), która pokonała wyznaczoną trasę w 5 minut i 17 sekund. Dopiero 10 sekund później linię mety przekroczyły kolejne trzy zawodniczki. Co więcej, wszystkie uzyskały ten sam czas i końcową klasyfikację wskazać musiała fotokomórka. Ostatecznie II miejsce zajęła Dominika Kozłowska (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz), a trzecia była Iga Kłosińska (Skoczek Pogórze). Pechowo start ten zakończył się natomiast dla Natalii Proć, która ostatecznie zajęła IV miejsce.
Warto również dodać, że ambitnie całą stawkę goniła także Antonina Kil, która jest rok młodsza od swych rywalek. Mimo to zawodniczka KKL „Rodło” uzyskała znakomity wynik 5.37, plasując się na VII miejscu. Jej rówieśniczka, Kamila Chmielecka, zajęła natomiast 36. pozycję z czasem 7.27.

Na koniec na trasę mistrzostw wyruszyli chłopcy. Barwy kwidzyńskiego klubu reprezentował jednak tylko Dominik Wróblewski, który rywalizował w mistrzostwach województwa pomorskiego młodzików (U16) na dystansie 2000 m.

- Bieg rozpoczął się od dość wolnego tempa. Po pierwszym kilometrze stawka jednak rozerwała się na dwie grupy, a Dominik znalazł się w silniejszej z nich. Niestety na finiszu opadł z sił i po ambitnej walce zajął ostatecznie VI miejsce – dodają trenerzy kwidzyńskiego klubu.

Dominik przebiegł 2 km w czasie 7 minut i 9 sekund. Wygrał Aleksander Nurkowski (Jantar Ustka), który potrzebował na to jedynie 6 minut i 51 sekund.

92. Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych odbyły się w Kwidzynie na terenach TRW "Miłosna"

Kwidzyn. 92 Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. W 16 ...

Najlepsi uczestnicy zawodów otrzymali medale, a zwycięzcy również pamiątkowy puchar. Wszyscy otrzymali także słodkie upominki. Organizatorami sportowych zmagań byli natomiast: Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, MKS Sambor Tczew, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Pomorska Federacja Sportu i Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.
Dodajmy również, że zawodników KKL „Rodło” Kwidzyn czekają teraz międzywojewódzkie mistrzostwa w biegach przełajowych (województwo pomorskie i kujawsko- pomorskie), które są najważniejszą imprezą przełajową w Polsce dla młodzików.