Zła passa przerwana. MTS Kwidzyn wreszcie ze zwycięstwem w I lidze

Wystarczyło, by szczypiornistki MTS Kwidzyn nieco odpoczęły i zagrały w niemal najmocniejszym składzie, a po trzech kolejnych porażkach wreszcie mogły się cieszyć z I-ligowego zwycięstwa. Po dobrym meczu podopieczne Roberta Majdzińskiego pokonały SPR Olkusz 34:27 (16:8). Pierwsze skrzypce grały Alicja Pękala i Daria Szynkaruk.

Pierwszy kwadrans tego spotkania był jeszcze w miarę wyrównany, MTS przeważał, ale nieznacznie. Jednak od stanu 6:5 gospodynie w ciągu ledwie 9 minut zdobyły 9 (!) goli z rzędu i można było uznać, że jest już po meczu. Wprawdzie w samej końcówce rywalki wreszcie się otrząsnęły po serii ciężkich ciosów, ale i tak kwidzynianki schodziły na przerwę z wielce korzystnym wynikiem 16:8.

Na początku drugiej połowy MTS miał nieco gorszy okres i rywalki zdołały nieco zniwelować straty, ale przewaga kwidzynianek cały czas była bezpieczna i przez jakiś czas oscylowała w granicach 4-5 goli. W dodatku potem kilka przechwytów i udanych interwencji naszych bramkarek znów dało kwidzyniankom okazję do łatwych branek z kontry, z czego w pełni korzystały. Dlatego w 56 min. było już 32:22 na korzyść MTS i po końcowej syrenie kwidzynianki mogły się radować, że po trzech meczach bez punktów wreszcie wygrały. Najwięcej goli zdobyły Alicja Pękala - 9 oraz Daria Szynkaruk - 7.

MTS Kwidzyn - SPR Olkusz 34:27 (16:8)
MTS: Kłos, Bielak - Pękala 9, Szynkaruk 7, Zawalich 3, Chmara 3, Hartman 3, Siuda 3, K. Pożoga 2, Wąsik 1, Gędłek 1, Czarnik 1, Kowalska 1, Grabowska, Heromińska. Kary: 4 min. (Pękala, Szynkaruk - po 2 min.)
SPR: Petlic, Sroka - Masiuda 7, Wcześniak 7, Kolonko 6, Basiak 4, Wójcicka 1, Zub 1, Frączek 1, Leńczuk, Kantor, Postołęk. Kary: 4 min. (Kolonko 4 min.)

Bielecki i Lijewski znowu pomogą kadrze narodowej. Były selekcjoner: W tej chwili widać wyraźnie, że to jest czas kiedy trzeba oczekiwać wsparcia od wszystkich