Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu. Trzy medale zawodników MTS Kwidzyn

Archiwum MTS Kwidzyn
W miniony weekend na pływalniach w Lublinie i Gliwicach rozgrywane były Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w poszczególnych kategoriach wiekowych. Z obu tych imprez pływacy MTS Kwidzyn przywieźli trzy medale. Dwa srebrne wywalczyła Nikola Olszewska, a brąz dorzucił Filip Czop.

W Lublinie o medale rywalizowali 17 i 18-latkowie, a na starcie stanęło ponad 400 zawodników ze 130 klubów z całej Polski. Najlepiej z naszych reprezentantów startowała Nikola Olszewska, która zdobyła dwa srebrne medale na 50 i 100 metrów stylem motylkowym. Ponadto na 100 metrów z czasem 1:01,12 ustanowiła nowy rekord województwa pomorskiego 18-latek, a na dystansie o połowę krótszym z czasem 27,32 aż dwa rekordy województwa pomorskiego, zarówno 18-latek, jak i seniorek. Nikola pływała też w finałach A na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym zajmując czołowe miejsca w Polsce.

W Lublinie startowała też Martina Kędziora, która na 200 metrów stylem klasycznym zajęła doskonałe 4. miejsce z bardzo dobrym czasem 2:30,55. Martina miała utrudnione zadanie bo ścigała się z zawodniczkami o rok starszymi, a w swoim roczniku byłaby druga. Ponadto na 100 metrów stylem klasycznym zajęła doskonałe 6 miejsce w Polsce również znacznie poprawiając swój rekord życiowy.

Natomiast w Gliwicach na starcie stanęło 422 zawodników `16-latków reprezentujących 129 klubów. Tam na podium stanął reprezentant MTS Kwidzyn Filip Czop, który na 200 metrów stylem klasycznym zdobył brązowy medal. Ponadto na dystansie o połowę krótszym Filip był 7. W finałach A na 200 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem zmiennym bardzo dobrze pływał też jego brat Michał. Warto jeszcze odnotować doskonały występ (życiówka poprawiona prawie o 15 sekund !) Patrycji Nowickiej, która na 800 metrów stylem dowolnym uplasowała się na 11. miejscu w Polsce.

- Mistrzostwa Polski stały na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej cieszy świetna forma moich zawodników. Nikola po raz kolejny udowodniła swoją klasę zdobywając medale i poprawiając rekordy województwa pomorskiego. Medal Filipa pokazał, że należy do ścisłej krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej, a Martina, bez kompleksów ścigając się ze starszymi zawodniczkami, udowodniła, że może jeszcze sporo zwojować nie tylko na arenie krajowej ale i zagranicznej - tak Zimowe Mistrzostwa Polski podsumował trener kwidzyńskich pływaków Artur Szachmytowski.

Teraz przed zawodnikami i zawodniczkami MTS Kwidzyn kilka dni luźniejszych, a potem przyjdzie czas zacząć przygotowania do kolejnych zawodów. Pod koniec maja rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski seniorów, w trakcie których Martina Kędziora będzie się starała zrobić minimum na Mistrzostwa Europy juniorów. Natomiast w lipcu kwidzyńskich pływaków czekają rocznikowe Letnie Mistrzostwa Polski.